Hygienickou čistotu matrace zaručí tahle obyčejná kuchyňská ingredience

Patří pravidelná údržba a čištění matrací mezi vaši každodenní rutinu? Pokud ne, rychle to změňte, nikdo totiž nechce spát na semeništi bakterií a plísní. I naši předkové měnili své slamníky každý rok, tak proč bychom se my na oplátku neměli zaměřit na pořádnou porci hygieny, která nás této nutnosti spolehlivě zbaví?

Půl hodiny každý druhý týden. To určitě není nijak moc. A čas od času i trocha té poctivé práce.

Pomozte si vysavačem a bylinkami

Pamatujte na to, že pokaždé, když postel svlékáte, byste měli stejnou péči věnovat i matraci. Důkladně ji vysajte ze všech stran. Pomozte si hubicí určenou na textilie a čalounění a pamatujte si, že nejvíce nečistot se drží u prošívání nebo zipu.

matrace

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Poté matraci ještě osvěžte a zbavte části škodlivých mikroorganismů. Poslouží vám k tomu ceněné éterické oleje z bylin, které jsou známé i svým dezinfekčními účinky. Jde třeba o levanduli nebo eukalyptus. Matraci stačí lehce ovonět, nic víc není třeba.

Hluboko zažraných nečistot vás zbaví jedlá soda

Se vsáknutým potem, kožním mazem a další špínou si však jen obyčejné vysávání neporadí. Proto nejlépe každý měsíc vyčistěte matrace za pomoci jedlé sody. Jde to snadno. Stačí je posypat tenkou vrstvou bílého prášku a ten pak zapracovat do jejích útrob suchým kartáček.

Nechte působit. Minimum je půl hodiny. Ovšem silněji znečištěné matrace uvítají klidně i celou noc. A co dál? Jednoduše je vysajte. Opět co nejpečlivěji. Soda totiž mezitím do sebe všechny nečistoty nasála. Nakonec matrace opět osvěžte zvolenou bylinkou a můžete se uložit ke spokojenému a ničím nerušenému spánku.

Náš tip: Na čištění skvrn použijte pastu ze sody a peroxidu vodíku, naředěnou několika kapkami prostředku na nádobí. Dočistěte vodou.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)