Bylinky v boji proti zapáchajícím nohám: jednoduchý způsob, jak si pomoci

Chodila

I když si někteří lidé myslí, že zápach nohou souvisí s nesprávnou hygienou, není tomu tak. Nepříjemně zapáchající nohy může mít i člověk, který si je denně myje – klidně i několikrát. Tento problém je velice nepříjemný a může být důvodem, proč se někteří lidé odmítají zouvat (popřípadě přijmout pozvání k vám domů). Nepříjemný problém je to ale také pro okolí. Pokud jím trpíte vy nebo vaše okolí, je načase s ním skoncovat!

Zdroje zápachu nohou

Důvodem, proč nohy zapáchají, může být na jedné straně velké množství potních žláz na chodidlech a na straně druhé bakterie žijící na chodidlech, které rozkládají pot. Právě tento rozklad může být zdrojem velice nepříjemného zápachu. Proti zápachu pomáhá nošení prodyšné obuvi. Vyvarujte se nošení ponožekponožek z umělých materiálů. Nohy byste si neměli mýt v horké vodě, protože to jen zesiluje činnost potních žláz umístěných na chodidlech.

Nohy

Foto: Pixabay

Bylinky mohou pomoci

Bylinné koupele na nohy mohou být skvělým způsobem, jak se okamžitě zbavit zápachu nohou. Bylinky ale navíc působí jako prevence proti zápachu, protože celá řada jich má zajímavé účinky. Nejlepší druhy bylinek, které můžete proti zápachu nohou použít, jsou ty, které mají antivirové a antibakteriální účinky a současně regulují činnost potních žláz. Můžete zvolit šalvěj, libeček, přesličku, listy ořešáku pravého, nebo také směs připravená z těchto bylinek: vřes (50 g), zlatobýl (50 g), šalvěj (20 g), rozrazil (30 g), přesličku (30 g), plody borůvek (10 g). Pomoci může také dubová kůra.

Příroda je na vaší straně

Kromě již zmíněných bylinek existují další přírodní metody, které vám mohou pomoci. Jablečný ocet, jedlá soda nebo třeba nálev z máty je dalším způsobem. Použijte jej pouze v případě, že se na vašich nohou a chodidlech nenacházejí žádné řezné rány, protože by to mohlo způsobit nadměrnou bolestivost v těchto místech. Tyto také můžete použít pro lázeň nohou. Nahradit (nebo doplnit) je můžete i esenciálními oleji, jako je citrusový, levandulový, tea tree nebo mentolový.

Zdroj info: https://porady.interia.pl/moda/news-jak-pozbyc-sie-brzydkiego-zapachu-stop,nId,5319843

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!