Jak vybrat podlahové palubky do kryté zimní zahrady

Podlaha

Každý z nás by chtěl mít krásnou zimní zahradu, kde bude trávit svůj volný čas a relaxovat. samozřejmě hovoříme o vytápěné zimní zahradě, jejíž součástí budou nejen hezké rostliny, ale hlavně relaxační centrum. Dnes jsou hodně oblíbené zejména vířivky a sauny, případně nějaké ty kádě s vodou a podobně. Zkrátka si doma můžete vytvořit skvělou odpočinkovou zónu se vším všudy. Základem takovéto místnosti je ale určitě moderní a bytelná podlaha. Tu vytvoří elegantní dřevěné palubky. Jak zvolit ty správné? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Proč zrovna dřevo?

Důvodů pro volbu dřeva se najde spousta. V první řadě je třeba předeslat, že se jedná o ryze přírodní materiál, který přímo voní lesem, je pevný a vydrží dlouhou dobu. Interiér s dřevěnými palubkami je příjemný, zabydlený a nabízí hřejivý dojem. Jestliže navíc palubky zkombinujete s vhodnou izolací, není co řešit. Příjemné klima bude v zimní zahradě i v době, kdy venku panuje třeskutá zima. Myslet je jen třeba na to, že se musí podlahové palubkypodlahové palubky v pravidelných intervalech udržovat prostřednictvím pravidelných nátěrů.

Přesné zaměření jako nezbytnost

Podlahová prkna se tradičně dodávají v různých délkách. Vy byste si měli prostor, který bude pokryt podlahovými palubkami, dokonale proměřit, abyste koupili takové, u nichž pak budou minimální odřezky. Co se týká tloušťky, klasicky se vybírá od 18 do 27 mm. Čím je pohyb osob po podlaze frekventovanější, tím je lepší volit silnější palubky. Co se týká šířky prken, ta osciluje mezi 121 a 220 mm. Univerzální šířkou je 146 mm.

Jaké dřeviny se vyplatí?

Jakýmsi kvalitním základem je smrk. Jestliže chcete ušetřit a mít kvalitní palubky, rozhodně stojí za to. Smrk ale není tak odolný jako například modřín nebo borovice. Dřevo obou stromů obsahuje přírodní silice, které jsou schopny povrch přirozeně chránit. Jen tak dřevo nenapadají dřevokazné houby a hmyz. Volit je možné k palubkám také zajímavé překližkypřekližky a další dřevěný materiál.

Zdroj info: artisan.cz, drevostavitel.cz

Náhledové foto: Shutterstock

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.