Benefity mandlové mouky – proč byste s ní odteď měli nahrazovat tu pšeničnou

Benefity mandlové mouky: Pokud se chcete seznámit se všemi benefity mandlové mouky, měli byste nejdříve zjistit, o jaký produkt vlastně jde. Není to totiž žádná náhražka, jak si řada lidí mnohdy myslí.

Mandlová mouka se v poslední době dostává do jídelníčků stále častěji. Preferují ji například milovníci zdravé výživy, ale také celiaci nebo diabetici. A proč tomu tak je?

Z čeho se mandlová mouka vyrábí

Jak asi tušíte, opravdu se vyrábí z mandlí. Někteří lidé si však myslí, že do ní nutně musí být něco přimícháváno, protože jinak by nemohla mít tak hebkou a příjemnou konzistenci. Ovšem celý trik spočívá jen v technice mletí – mandlovou mouku tak tvoří mandle a opravdu už vůbec nic jiného.

Foto: Pixabay

Proč si dopřávat mandlovou mouku

Chuťově je mandlová mouka o něco sladší než ta běžná pšeničná – a v jakýchkoliv jiných ohledech ji dokáže skvěle nahradit. Pokud tedy při pečení nahradíte část nebo dokonce celou porci bílé mouky tou mandlovou, budete si moci užívat zdravější zákusky se vším všudy.

Zdraví je mouka z mandlí především proto, že obsahuje vitamín E a také řadu minerálů. Kromě toho v ní však nadejme i prospěšnou vlákninu nebo komplexní sacharidy. Napomáhá tak lepšímu trávení a udržuje stabilní hladinu krevního cukru. Po snědení jídla z mandlové mouky tak rozhodně nebudete mít brzy hlad – ba právě naopak.

Mandlová mouka tedy jednoznačně patří jak do zdravého životního stylu, tak třeba i do redukčního jídelníčku. A když se navíc při pečení používá docela jednoduše, měli byste jí dát šanci i vy. Lze ji koupit v akci za poměrně příjemnou cenu v jakémkoliv větším supermarketu.

Zdroj: https://www.nutsman.cz/blog/recepty-z-mandlove-mouky/, https://www.ochutnejorech.cz/blog/recepty-z-mandlove-mouky, https://www.prostreno.cz/dobroty-do-spize-a-lednicky/clanky/23925/Mandlova-mouka-by-nemela-chybet-v-zadne-kuchyni, https://jimezdrave.cz/recepty/potraviny/mandlova-mouka/,

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)