Bazalka coby přírodní pomoc pro krásnou pleť i proti vypadávání vlasů

bazalka

Pěstujete na zahradě bazalku? Víte, že má blahodárný vliv na pokožku? Poradíme vám, jak využít bazalku coby kosmetický přípravek na vaši pleť či coby podpůrný prostředek proti padání vlasů.

Bazalka je zdravá, chutná, avšak nabízí mnohem pestřejší využití. A to nejen v kuchyni, ale i ve vaší koupelně. Využijte jejího blahodárného účinku. Pokud máte mastnou pleť či bojujete s akné, je pro vás doslova spásou.

Bazalkové tonikum

Stačí z čerstvé či sušené bazalky připravit čaj, který v tomto směru však poslouží jako účinné tonikum. V tomto toniku namočte kosmetický tampon a potírejte jím svou pleť.

Čisticí bazalková maska

Pokud máte raději masky, pak smíchejte čerstvé bazalkové listy s mořskou solí a vaječnými bílky. Naneste na čistý obličej, nechte působit 15 až 20 minut, poté smyjte. Vaše pleť bude doslova jako znovuzrozená.

Problém s otoky a kruhy pod očima

Pokud vás trápí otoky či tmavé kruhy pod očima, pomůže vám bazalka. Stačí přiložit mokré bazalkové listy pod oči. A jelikož bazalka obsahuje i antioxidanty, což znamená, že touto péčí zároveň i pomáhá redukovat oční vrásky a jemné linky. V neposlední řadě dokonce i eliminuje svědění při podráždění.

Stimulátor pro růst vlasů

Bazalka je skvělá léčivka, která podporuje i samotný růst vlasů. A nejen to, dokonce zabraňuje jejich padání a zároveň i usnadňuje jejich rozčesávání. Můžete si z listů bazalky připravit masku. Listy rozmělníte a smícháte s olivovým olejem a nanesete na vlasy. Je třeba nechat působit ½ hodiny. Poté je nezbytné vše důkladně opláchnout.

bazalka pravá

Foto: Pixabay

Bazalkový výluh pro zpevnění vlasů

Pro zpevnění vlasů a zároveň eliminaci jejich vypadávání je skvělým pomocníkem bazalková voda. Jak si ji připravit? Přiveďte k varu 1 litr vody a nasypte do ní hrst bazalkových listů, nechte krátce přejít varem. Poté dejte stranou a pod pokličkou nechte vyluhovat 3 až 4 hodiny, minimálně však do doby, než voda zcela vychladne. Výluh slijte a vymačkejte vodu z bazalkových listů. Tímto výluhem oplachujte vlasy vždy po umytí.

Zdroj: prostreno.cz, ireceptar.cz, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3304398/

Náhledové foto: Pixabay