Atleticky založený lvíček zapadne i do rodiny s dětmi

Mezi bišonky počítáme celou řadu plemen. Jedno z nich je však svým vzhledem i jménem opravdu výjimečné. Je to lvíček, který vypadá opravdu jako malá šelma. Ovšem může za to střih jeho srsti, nikoli jeho povaha. I když na druhou stranu, tvrdohlavý být opravdu umí.

O bišoncích se ví, že byli vyšlechtěni v oblasti Středozemí. Ovšem lvíčky konkrétně má „na triku“ Francie, které se tento husarský kousek povedl v 17. století. Lvíček měl sloužit jako společník a takovou úlohu má ostatně i dnes.

Miluje pohyb a je velmi chytrý

Pokud však máte tyto malé pejsky zapsány jako gaučáky, pak u lvíčka si své poznámky opravte. Díky kratšímu hřbetu a naopak delším nožkám si ve sportovních aktivitách opravdu libuje. Uvítá proto čilé páníčky, kteří s ním budou chodit na dlouhé procházky – nebo ještě lépe, začnou s ním cvičit nějaké náročnější aktivity. Třeba flyball nebo dogdancing budou to pravé.

Bišon, Zdroj obrázku: Pixabay.com

Budete překvapeni, jak rychle se tihle mazlíci učí. Ovšem je to něco za něco. Vy musíte být důslední, jinak u nich nepochodíte. Důslední a spravedliví. Pokud si nedáte pozor, můžete se z vašeho plyšáka velmi brzy stát arogantní a tvrdohlavá nevraživá koule. K takovému chování jsou náchylní zejména samci.

Zdravé a dlouholeté plemeno s jednou výjimkou

Jinak jsou lvíčci velmi zdravým a odolným plemenem, mohou se dožit i 13-14 let. A nejsou ani příliš velcí. Výškově nepřesáhnou 33 cm a co do váhy pak 8 kg hmotnosti. V minulosti u nich však kvůli snížené intenzitě chovu docházelo k inbreedingu, což se dodnes projevuje některými vrozenými chorobami

Pozor je třeba dát zejména na luxaci pately. Pokud u lvíčka v období dospívání zpozorujete kulhání, navštivte veterináře. Je-li tento stav podchycen včas, bude k nápravě stačit malý chirurgický zákrok.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)