Jak efektivně vybrat plašič kun a hlodavců

Kuna lesní

Usadila se u vás na půdě nebo někde v zahradě kuna? Máte potíže s hlodavci? Ať už je vaše situace jakákoli, rozhodně se vyplatí začít něco velmi rychle dělat. Jakousi klasiku představuje nastražení pastí, nicméně výsledek je často spíše ve hvězdách něž kdekoli jinde. Další alternativou je určitě pořízení jedu na hlodavce. I tady se ale nemusíte setkat s tím, hlodavce nakonec vyhubíte. Často si po čase zvyknout a jed už neřeší. Navíc mají často jinde dostatek potravy. Výbornou volbou je určitě plašič na hlodavce. Na trhu se jich nachází spousta. jak ale vybrat ten správný? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Typy plašičů existují dva

Vybrat si lze ze dvou druhů plašičů.

Pro člověk neslyšitelné ultrazvukové plašiče

Pracují o frekvenci kolem 22,5 kHz. Lidské ucho nemá šanci činnost takovéhoto zařízení zachytit. Provoz tedy není pro člověka nijak rušivý. Neslyší ho dokonce ani domácí mazlíčci. Umístit je možné plašič kamkoli dle potřeby. Je vysoce efektivní a prostor pokryje perfektně.

Maximálně účinné zvukové plašiče

Tento plašič už vydává znatelně slyšitelný zvuk. Slyší jej tedy všichni kolem. Nic příjemného. Přesto je lze umístit tam, kde zrovna nejsme. Umí vyplnit kompletní prostor, jelikož se zvuk neodráží od stěn.

Kam plašič umístit?

Odpuzovač na hlodavce je zapotřebí někam nastražit. Pokud chcete plašič dát někde doma do interiéru, vsaďte na ultrazvukový. Venku je možné použít oba zmiňované druhy. Musíte se ale ujistit, zda nikoho nebudete obtěžovat zvukem. Setkat se lze i se speciálními modely určenými do auta. Sledují napětí akumulátoru a dle toho se dokážou zapnout a vypnout. Záleží na tom, jestli je nebo není vozidlo v provozu.

Myš

Myš: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Druh napájení

S umístěním souvisí také typ napájení zařízení.

Plug-in varianty

Mají ve svém těle integrovánu vidlici pro připojení do elektrické sítě. Jedná se o levnější přístroje, jejichž kvalita není zrovna nejvalnější.

Bateriové plašiče

Díky baterii je lze dát prakticky kamkoli i do míst, kde není přívod elektrické sítě. Mají menší výkon, takže je třeba tato zařízení dávat do menších prostor. Tam si s nimi vystačíte.

Nejoblíbenější odpuzovač hlodavců

Nejoblíbenější odpuzovač hlodavců: Zdroj obrázku heureka.cz

Modely s adaptérem

Jsou vybavené externím zdrojem, jenž se zapojí do zásuvky. Díky vysokému výkonu a flexibilitě jsou optimální.

Dosah a rozměry plašiče

Bývá uváděn v metrech čtverečních. Nejlepší plašiče pokryjí plochu až o 500 m2. Pro vás bude venku nejlepším ukazatelem dosah v běžných metrech, protože se tady nemá zvuk od čeho odrážet. Plašiče jsou malá zařízení, takže u nich velikost není důležitá, tedy mimo modelu do auta, kde je třeba mít kompaktní rozměry.

Kuna lesní: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.