Seznamte se s fuchsií, která ochotně přezimuje i na záhonku. Kvete až do podzimu

Fuchsie si většina z nás vybaví jako letničky, které je nutné už před příchodem prvních mrazíků pečlivě uschovat ve světlé a bezmrazé místnosti. Bohužel, ne vždy se v ní dožijí dalšího jara (a to především kvůli množství škůdců, kteří je napadají).

Ovšem v říši rostlin existuje i jedna výjimka. Pochází z Chile a jmenuje se fuchsie magellanská (Fuchsia magellanica). Ovšem znát ji můžete i pod kratším názvem fuchsie něžná. Jde o nádherně vypadají kousek, který je odolnější, než byste si možná mysleli.

Pokvete až do podzimu a bez velké péče

Stačí ji jen vysadit na záhonek a dále se nestarat. Tedy za předpokladu, že pro svou novou zahradní květinu zvolíte ty správné podmínky. Pamatujte si především to, že nesnáší přímé slunce z jihu. Zastiňte ji tedy většími dřevinami. Ty mimochodem nádherně doplní díky množství barev (na trhu najdete nejrůznější kultivary).

Foto: Pixabay

Potřebuje také vlhké místo, ovšem bez rizika přemokření. Nevysazujte ji tedy nikdy do dolíku nebo do jílovité půdy. Nemá ovšem ráda ani vyschnutí. Kromě okolní zeleně ji tak dobře ochraňte i mulčem, kterým pokryjete kořeny. Zálivka jí poté postačí jen jednou za čas.

Zimujte ji pod stříškou, jedině tak budete mít úspěch

Fuchsie magellanská (Fuchsia magellanica) kvete opravdu dlouho, první poupata se rozvinou již v červenci a vše ukončí až první mrazíky. Ty však fuchsii nezničí, nebojte se. Pokud ji v této době sestřihnete a její výhony i kořeny pokryjete mulčem, můžete ji nechat na místě až do jara.

Ovšem pozor – velké množství sněhu nebo vody by ji spolehlivě zničilo. Postavte nad ni proto malou stříšku. Nic dalšího není třeba. Během vegetační sezóny ji také každých 14 dní hnojte komplexními přípravky pro fuchsie.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.magazinzahrada.cz/mrazuvzdornou-fuchsii-nemusite-na-zimu-schovavat/, https://sazenicka.cz/pestovani-fuchsie-magellanska/

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)