Pět jednoduchých bodů pro nádherné fuchsie za všech okolností

Fuchsie

Fuchsie, pěstované dnes na balkonech a terasách, pocházejí ze Střední a Jižní Ameriky. Své jméno dostaly podle botanika Leonharta Fuchse a to v sedmnáctém století. Dnešní fuchsie však nejsou původními druhy, nýbrž výsledkem mezidruhového křížení.

Abyste si však mohli užít jedinečnou krásnu těchto rostlin, musíte se seznámit se základními principy správné péče o fuchsie. Díky nim budou vaše rostliny vždy krásné a bez chorob či škůdců.

Pět zásad péče pro krásné fuchsie

Světlo

Všechny fuchsie milují polostín, ale porostou dobře i ve stínu. Méně tu ovšem pokvetou. Mají-li slunce příliš, pak jejich poupata často usychají ještě před rozkvetením.

Pupalka

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Půda

Fuchsie potřebují neutrální nebo mírně kyselou (pH 6,0 – 7,0). Milují ovšem úrodnou a humusovitou zeminu. V zásadě je můžete pěstovat v jakémkoliv substrátu, obohaceném rašelinou. Nejlepší volbu pak představuje směs zahradní zeminy, kompostu a písku (v poměru 1: 1: 1), bohatá na humus. V příliš písečné a lehké půdě fuchsie snadno přesychají, těžká hlinitá půda zase způsobuje pomalý růst a špatné kvetení.

Zalévání

Fuchsie vyžadují pravidelnou zálivku. Nedostatek vody způsobuje vadnutí nejmladších listů, květů a poupat. Jakmile jednou fuchsie zvadnou, mnohdy se už nevzpamatují, případně přijdou „jen“ o všechny květy. Špatně zalévané rostliny budou také náchylné k chorobám a invazi škůdců v čele s molicemi, roztoči a mšicemi.

Hnojení

Potřebují spoustu živin a proto je od dubna do konce srpna hnojíme každé dva týdny přípravky pro kvetoucí rostliny. Doporučujeme rovněž zeminu před výsadbou obohatit přidáním pomalu se uvolňujícího hnojiva. Dbejte však na jeho pečlivé promíchání s půdou.

Zimování

Nejlépe kvetou mladé rostliny, proto v březnu nebo dubnu namnožíme fuchsie za pomoci dobře vyzrálých vrcholových řízků. Staré rostliny vyhodíme.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)