Nejčastější psí zlozvyky. Dá se jim předcházet a není to tak složité

Pes a jídlo

Z vašeho pejska máte bezesporu velkou radost. Určitě byste ale i u něj našli nějaké ty zlozvyky. Právě ony mohou některé chovatele hodně štvát. Jen namátkou bychom mohli uvést třeba neustálé žebrání o jídlo nebo konzumaci odpadků. Zapomenout nelze ani na upozorňování na sebe a poutání pozornosti. A co taková likvidace věcí v domácnosti? Zlozvyků je zkrátka spousta, nicméně předcházet jim zcela jistě lze. Jak? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Chování psa jako odraz jeho majitele

Jednoznačně. Pes se chová v rámci výchovy právě svým majitelem. Pokud jakákoli výchova absentuje, nelze se divit tomu, že je chování čtyřnohého mazlíka často neúnosné. Vymlouvat se na to, že pejska nelze nijak změnit, by bylo přinejmenším poněkud alibistické. Jde to, ale musíte se obrnit velkou trpělivostí. Stejně tak je třeba ukázat lásku ke zvířeti a striktně vyžadovat disciplínu.

Žebrání o jídlo je roztomilé, ale psa v něm nelze podporovat

Tento populární zlozvyk představuje jakousi klasiku. Jestliže psa přestanete podporovat a začnete odrazovat od útlého věku, je pravděpodobné, že se loudění odnaučí. Důležitá je především důslednost pána. Ten by měl psa v momentu, kdy loudí, poslat na místo a rozhodně mu vůbec nic nedávat. Problém bývá i v tom, že pejsek dostává dobroty i od ostatních lidí, návštěv a podobně.

Pes a jídloFoto: Pixabay

Dobroty z odpadkového koše

Je jasné, že doma nemůže zůstat pro psa přístupný odpadkový koš. Pokud jdete na procházku a pes si chce dát něco ze země, určitě ho okřikněte slovem fuj. Tak jako tak ho ale neodtrhávejte od jeho nové potravy rychle. Pes by totiž dobrotu ze země vyluxoval neskutečně rychle. Pokud pozornost psa vaším povelem odvedete, klidně ho můžete odměnit pamlskem. Jinak v různých nebezpečných lokalitách není problém psa vybavit vodítkem a náhubkem.   

Když je pes doma hlučný

Štěkání pejsků doma bývá velmi nepříjemné. Hlavně tehdy, když se doma nachází úplně sami, bývají velmi zarputilí. Hodně důležitá je absence nějakého velkého vítání a loučení. Jestliže se se psem loučíte, jako kdybyste ho viděli naposled, pak se nemůžete divit tomu, že teskní a štěká. Jinak se vyplatí nechat psa před dobou, kdy bude sám, pořádně vyvenčit a unavit. Nejspíše si pak lehne a bude odpočívat či spát.

Zdroje info: denik.cz, pesweb.cz

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.