Kyselé okurky skvěle chutnají, jejich lák vám může pomoci i při zdravotních obtížích

Okurky

Dojedli jste právě sklenici kyselých okurek? Většina lidí jednoduše vylije zbývající nálev, nádobu umyje a uskladní, nebo vyhodí. Zdálo by se, že skladovat nálev z okurek nemá smysl, když už splnil svůj hlavní úkol. Nevoní, ani nevypadá úplně dobře a nejspíš vůbec nevíte, co byste s tím dělali. Ukazuje se ale, že okurkový nálev je přímo zázračný.

Proč mít nálev z okurek v lednici

Máte za sebou úžasný divoký večer a čeká vás nepříjemné ráno? Donuťte se ještě před spaním nebo ihned po probuzení vypít trochu nálevu od kyselých okurek. Přežít kocovinu pro vás bude mnohem snazší. Stejný postup funguje také v případě, že trpíte podrážděným žaludkem a nevolností. Stačí, když vypijete trochu roztoku a budete se cítit mnohem lépe.

Žádná žena nemá ráda příznaky PMS. Abyste v kritických dnech netrpěly bolestmi, vypijte denně půl sklenice nálevu. Díky tomu budete moci dělat všechny činnosti stejně, jako obvykle a zapomenete na bolest. A musíme zmínit také to, že nálev má tendenci snižovat kyselost žaludečních šťáv a vyrovnávat hladinu pH. Stačí jediný doušek a snadno se zbavíte pálení žáhy i poruch trávení. Stejně tak obsahuje hodně antioxidantů a vitamínů E a C. Můžete ho proto využít i na podporu imunitního systému.

Foto: Pixabay

Pomocník na zahradě i v domácnosti

Na zahradě můžete tuto tekutinu použít, když se chcete zbavit plevelu. Zaručeným receptem proti plevelům je směs okurkového nálevu, octa a soli. Stačí, když trochu nalijete na postižená místa a uvidíte přímo zázraky. Stejně dobře ho ale můžete využít i v kuchyni. Máte-li měděné výrobky, můžete je dokonale vyčistit od nečistot právě pomocí nálevu.

Příprava jídla

Věděli jste, že okurkový nálev můžete používat opakovaně? Do nádoby s lákem můžete vložit jakoukoli zeleninu, kterou chcete marinovat a nechat ji několik dní v ledničce. Zelenina tak získá jedinečnou a nezaměnitelnou chuť. Stejně dobře ho ale můžete použít i pro marinování masa. Vyzkoušejte v něm marinovat kuře, a pokud ho necháte v lednici přes noc, bude mít nádhernou vůni, pikantní chuť a maso bude jemné a měkké.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://zeny.iprima.cz/zdravi/nalev-z-okurek-8-duvodu-proc-ho-nevylevat-ale-vypit

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)