Jak na uchování čerstvého kopru bez mrazení

Kopr je nejlepší,  stejně jako spousta jiných bylinek, přímo ze zahrádky. Čerstvý kopr je dobrým prostředkem na velkou škálu trávicích obtíží, jako je nadýmání, křeče v břiše či nechutenství. Novopečené maminky jej používají k podpoře tvorby mléka a jeho semínka jsou skvěla pro použití na močové problémy. Jeho obrovskou výhodou je to, že nemá žádné vedlejší účinky, proto ho mohou používat i malé děti.

Kopr do omáčky i polévek

Pokud toužíte po tom, abyste zařadili kopr do svého jídelníčku, není to nijak složité. Připravit si můžete klasickou „koprovku“. Pokud patříte mezi ty, co tuto omáčku zrovna nemusí, pak zkuste koprovou polévku nebo kulajdu. Zatímco v omáčce kopr spoustě lidí nechutná, polévku berou na milost. Kopr ale můžete přidat také do jakéhokoli zeleninového salátu. Jeho vůně je opojná.

Foto: Pixabay

Čerstvý celé měsíce

Bohužel, období, kdy si ho můžeme trhat na zahradě v potřebném množství, je u nás omezené. A tak nám nezbývá, než vymyslet způsob, jak kopr skladovat. Typickým způsobem je zamrazení. Je to poměrně účinná metoda, není však jediná. Optimálnější možností, jak mít kopr po ruce ještě i po konci období jeho růstu, je ve skleněných nádobách v lednici. Návod je tak jednoduchý, že jej zvládne opravdu každý. Stačí mít kopr, nůž a sklenici s víčkem.

Kopr ze sklenice

Nejprve si připravte několik skleněných nádob s víčky. Umyjte je a pečlivě vysušte. Kopr nasekejte na kousky (nemusíte úplně na jemno, stačí na větší kousky) a umístěte do sklenice. Zavíčkujte a… máte hotovo! Takto vydrží kopr v lednici po dobu dvou až tří měsíců. V případě potřeby stačí odebrat ze sklenice potřebné množství a sklenici zase uzavřít a vložit do lednice. Kopr bude připraven ochutit nejrůznější pokrmy ve své nejlepší podobě: tedy čerstvý!

Náhledové foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!