Trik pro pěstování červené řepy: Pár týdnů před sklizní pojistí její sladkost obyčejná sůl

Trik pro pěstování červené řepy určitě stojí za to. Pár týdnů před sklizní pojistí její sladkost obyčejná sůl. Farmáři a zahradníci často zkoumají různé metody a techniky ke zlepšení chuti a velikosti svých plodin. Jednou z takových překvapivých metod, která se vymyká očekáváním, je použití solného roztoku ke zvýšení růstu červené řepy, což má za následek obří a sladké bulvy.

Výhody solného roztoku, pokud je aplikován správně a v optimální čas, mohou být pozoruhodné. Tento roztok se používá k obohacení půdy o základní živiny, zlepšení chuti a velikosti bulev, a navíc pomáhá chránit plodiny před škůdci, působí jako antiseptikum, dezinfikuje půdu a podporuje prospěšné mikroorganismy.

Kdy a jak aplikovat sůl k řepě

K aplikaci solného roztoku dochází ve specifických fázích růstového cyklu červené řepy. Rostliny je nutné zalít třikrát: nejprve po vyrašení prvních listů, poté po vytvoření bulev a nakonec 2–3 týdny před sklizní. Ovšem pokud jste první dvě hnojení nestihli, klidně aplikujte jen to třetí – i to bude mít totiž na vaši úrodu pozitivní dopad. Pro optimální výsledky je vhodné provádět zavlažování buď ráno, nebo večer (vyhýbat se teplejším částem dne).

Foto: Pixabay

Příprava solného roztoku je jednoduchý proces

V teplé vodě rozpusťte 1 polévkovou lžíci soli a poté doplňte objem na 10 litrů. Poté použijte jako běžnou zálivku, která se postará o lepší chuť sklizené červené řepy. A pokud ji chcete jako bonus ještě dodatečně vyživit, můžete v roztoku nechat vylouhovat přes noc 500 gramů dřevěného popela. Ten je totiž bohatý na základní minerály a může dále vyživovat rostliny, podporuje zdravý růst a zlepšuje chuť červené řepy.

Při aplikaci solného roztoku na rostliny červené řepy se ujistěte, že cílíte na základnu rostlin a okolní půdu (při zálivce se vyplatí opravdová pečlivost). To umožní roztoku proniknout do kořenové zóny, kde může mít nejvýraznější vliv na růst a vývoj kořenů.

Zdroj: https://facedobra.com/chim-pidzhiviti-kabachki-v-seredini-lipnya-shhob-roditi-do-oseni/, https://facedobra.com/chumu-buryak-potribno-polivati-solenoyu-vodoyu-ta-yak-pravilno-tse-robiti/, https://facedobra.com/perets-potribno-polivati-molokom-shhob-otrimati-velikij-vrozhaj-gorodnikam-na-zamitku/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)