Tajemství bohatých květů petúnií spočívá ve správné zálivce i hnojení

Petúnie

Jen málokteré květiny dokáží rozzářit náš balkon tak, jak právě petúnie zahradní (Petunia × atkinsiana). Ale i když to leckdy vypadá, že si při torbě květů vystačí zcela bez naší pomoci, ve skutečnosti jim může být naše podpora opravdu prospěšná.

Několika jednoduchými triky totiž můžete snadno maximalizovat jejich kvetení. A nebojte se – pokud si myslíte, že touto péči strávíte celý den, pak se mýlíte. Máme pro vás několik jednoduchých bodů, který se stačí držet. Jakmile si je zažijete, nebude už pro vás péče o petúnie představovat žádný problém.

Silný kořenový systém si zkrátka žádá své

Možná si vzpomínáte na to, jak je půda okupovaná petúniemi na konci sezóny vždy silně porostlá jejich kořeny. A právě silný kořenový systém je tím, co u těchto květin potřebuje opravdu maximální péči. Myslete zejména na to, že vyžadují opravdu velké množství zeminy. Jedna rostlina tak potřebuje rovných 5 litrů půdy.

Petúnie

Foto: Pixabay

Zdá se to hodně, ale pokud vysázíte příliš mnoho petúnií na příliš malou plochu, nedocílíte v žádném případě husté výsadby – spíše naopak. Budou se navzájem utlačovat a rozhodně nevyrostou do takové mohutnosti, do jaké by mohly (a měly).

Jak je to se správným hnojením

Petúnie patří mezi nejnáročnější krásky na našich zahradách. Málokdo ví, že první dávku hnojiva by měly dostat už dva týdny staré sazeničky. Následně jim vyhovuje hnojení 1-2x týdně (podle přípravku). Zpočátku preferují zejména dusík, později je pro tvorbu poupat a květů důležitý spíše draslík a fosfor.

Zdroj: https://www.magazinzahrada.cz/petunie-kralovna-truhlikovych-letnicek/, https://www.ceskestavby.cz/rostliny/petunie.html

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)