heřmánkový čaj

Připravte si heřmánkový čaj z čerstvých květů

Heřmánkový čaj si můžete koupit jako již porcovaný čaj v pytlících. Nejlépe ale uděláte, pokud si připravíte svůj vlastní domácí heřmánkový čaj z čerstvých nebo sušených květů. Čaj připravený z čerstvých heřmánkových květin je vždy lepší. Je sladší, bez náznaku hořkosti, jakou má velká spousta sušených čajů. Čerstvé heřmánkové květiny přináší do čaje ovocné, jablkové podtóny.

Recept na heřmánkový čaj z čerstvých květů

Pokud si chcete připravit heřmánkový čaj z čerstvých květů, je dobré použít květiny, které natrháte v tom samém dni, kdy jej budete konzumovat. Jemné okvětní lístky totiž mají krátkou dobu životnosti. Pokud chcete uchovat heřmánkové květy co nejdéle čerstvé, skladujte je v lednici spolu s lehce navlhčenou papírovou utěrkou.

Ingredience:

  • 3-4 lžíce čerstvých heřmánkových květů,
  • 1 malá snítka máty,
  • 240 ml vody.

Příprava:

  1. Ze všech květin odstraňte stonky. Tímto způsobem je můžete již sklízet a ušetřit si práci.
  2. Květy spolu se snítkou máty umístěte do nádoby a zalijte horkou vodou.
  3. Nechte odstát asi 5 minut, poté čaj slijte do šálku. Můžete ho přecedit přes jemné plátno nebo přes sítko.

Zázračný nápoj jménem heřmánkový čaj

Heřmánkový čaj je populární nápoj, který také nabízí řadu zdravotních přínosů. Heřmánek se jako bylinka používá na řadu neduhů. Patří k čeledi Asteraceae. Heřmánkový čaj byl konzumován po celá staletí jako přírodní lék. Většinou se připravuje ze sušených květů – to proto, že čerstvé květiny nelze tak dobře uchovávat. Heřmánkový čaj je plný antioxidantů, které mohou hrát významnou roli při snižování rizika vzniku některých onemocnění, včetně onemocnění srdce a rakoviny.

Heřmánkový čaj pro spánek

Heřmánek je známý jako vhodný čaj pro zdravý spánek. Obsahuje antioxidant zvaný apigenin, který podporuje ospalost a snižuje výskyt chronické nespavosti. Dále pak se heřmánkový čaj hodně užívá na podporu trávení. Správné trávení je nesmírně důležité pro vaše celkové zdraví. Tradičně se používá k léčbě několika onemocnění trávicího traktu, včetně nevolnosti a plynu. Avšak je potřeba dalších studií, které by tyto účinky heřmánkového čaje potvrdily.

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *