Druhy zahradního nábytku

Nákup prvního venkovního nábytku je téměř stejně vzrušující jako nákup prvního domu se zahradou. Než vyrazíte na nákup, udělejte si čas a vymyslete ty nejlepší kousky do každého počasí pro vaši terasu, terasu nebo verandu.

Posezení na zahradě, v krásném jarním nebo letním počasí, večerní grilovačky a party, oslavy narozenin, svátků, prázdnin a nebo prostě jen tak bivakovat v přírodě – to vše vyžaduje vhodné vybavení. A pokud všechny tyto kratochvíle chcete podnikat na zahradě, hodí se mít vhodný zahradní nábytek. Na https://www.finesio.cz/ naleznete širokou nabídku zahradního nábytku, ze kterého můžete vybrat právě to, co do vaší zahrady nebo na vaši terasu sedne, jako vyrobené na míru.

Zahradní nábytek s ratanovým efektem

Zahradní nábytek s ratanovým efektem, oblíbený pro svůj tkaný styl, je flexibilní volbou – vhodný pro zimní zahrady, terasy, trávníky a terasy. Je odolný, lehký a snadno se čistí. Přestože jsou kusy s ratanovým efektem odolné vůči povětrnostním vlivům, neměly by zůstat venku během chladnějších měsíců. Měli byste se také ujistit, že jakékoli polštáře nebo kusy pohovky jsou chráněny před chladným a vlhkým počasím. Při čištění používejte vlhký hadřík nebo hadici.

Dřevěný zahradní nábytek

Dřevo je oblíbenou volbou pro terasy a zahrady, přičemž hlavními výhodami jsou jeho odolnost a přirozený vzhled. Jelikož nedrží teplo, nemělo by se v letních dnech příliš zahřívat. Dřevěný zahradní nábytek, i když má obecně dlouhou životnost, vyžaduje určitou péči. Každoročně jej ošetřete olejem nebo mořidlem na ochranu před chladem a nepřízní počasí. Tvrdé dřevo by se mělo drhnout teplou mýdlovou vodou, zatímco voskový povrch vyžaduje čištění měkkým suchým hadříkem.

Kovový zahradní nábytek

Kovový zahradní nábytek je odolnou volbou, i když může být těžší než jiné možnosti. Odolný design, většina sad je nyní také odolná proti korozi. Nejlépe se hodí na terasy. Navzdory své trvanlivosti a odolnosti proti korozi by měl být kovový zahradní nábytek v zimě zakrytý nebo uskladněný. Můžete čistit teplou mýdlovou vodou nebo tlakovou myčkou na nízký stupeň.

Plastový zahradní nábytek

Plast je často lehká a levná varianta. Židle jsou obvykle stohovatelné, což z nich dělá nejjednodušší typ zahradního nábytku na uskladnění. Plast je také odolný vůči povětrnostním vlivům. Plastový zahradní nábytek je odolný vůči povětrnostním vlivům, ale může se zdeformovat, pokud je ponechán na slunci příliš dlouho. Zabraňte tomu tím, že jej budete přes léto uchovávat ve stínu. Čistěte mýdlovou vodou nebo tlakovou myčkou na nízký stupeň.

Nezbytné doplňky, bez kterých se na zahradě neobejdete:

Nezbytným doplňkem je slunečník chránící před sluncem. Vyberte si kombinaci podstavce a slunečníku nebo variantu samostatně stojící. Chraňte své terasové sety a slunečníky před špínou, větrem, deštěm a mrazem pomocí plachty nebo krytu. Zakrytí může také pomoci prodloužit životnost vašeho zahradního nábytku, zvláště pokud nemáte místo na jeho uskladnění v interiéru. Pokud ve vaší garáži není místo nebo ho nemáte, přístřešek je dobrou volbou pro uskladnění zahradního nábytku.

Vhodný výběr doplňků vám usnadní prodejna domácí a zahradní techniky, ve které si můžete vybrat nejen doplňky na zahradu, ale i do domácnosti.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.