Teplé a slunečné dny přicházejí! Užijte si každou volnou chvíli na vaší zahradě!

V současné poměrně hektické době je stále těžší si najít chvilku klidu, kdy se bude moci věnovat svým zálibám anebo jen tak odpočívat s vaší rodinou i přáteli. Skvělým místem pro tyto chvíle může být od jara do podzimu právě vaše zahrada. Podívejte se na pár našich tipů, jak si komfortu vaší zahrady užít, co nejvíce.

Základem je odpočinková zóna

Aby ve vás zahrada neprobouzela jen pocit, že se jedná o místo spojené s další hromadou práce, měla by nabízet dostatečný prostor pro odpočinek. V této odpočinkové zóně by samozřejmě neměl chybět kvalitní a pohodlný zahradní nábytek, který bude vyžadovat minimální a velmi jednoduchou údržbu. Snad na žádné zahradě by pak neměla chybět zahradní houpačka, houpací síť nebo stále oblíbenější houpací křesla.

Výběr zahradního nábytku není příliš jednoduchý, protože zorientovat se v nepřeberné a velmi obsáhlé nabídce může být náročné. Zahradní nábytek by vám měl poskytovat dostatečný komfort, designově ladit s architektonickými prvky terasy či pergoly, ale být i praktický. S výběrem vám jistě poradí vyškolený personál nejen v kamenných, ale i online prodejnách s vybavením pro domácnosti a zahrady.

Voňavé pokrmy z grilu či ohně k letním večerům prostě patří

Češi patří mezi národy, které si víkendové opékání či grilování získává stále více. Díky tomu tak můžete vidět rodiny, ale i party přátel, jak si užívají volná odpoledne či večery společně s dobrým jídlem.

Tak jako v kuchyni, i u grilu si každý přeje zazářit se svým kuchařským umem. Aby se vám opravdu dařilo, chce to nejen kvalitní gril, ale i řadu malých praktických doplňků. Bez obraceček a pořádných kleští se prostě při grilování neobejdete, tak se na sezónu připravte s předstihem.

Kromě grilování roste popularita i tzv. kotlíkových gulášů, které se připravují sice velmi dlouhou dobu, ale jejich chuť je nezaměnitelná. Tyto guláše se připravují v litinových kotlících, a tak by pořádný kotlík neměl chybět žádnému fandovi stravování venku. Až jednou dotáhnete svůj kotlíkový guláš k dokonalosti, můžete si zkusit zasoutěžit s ostatními gulášovými experty na některých z gulášových slavností pořádaných napříč celou republikou.

Až načerpáte pořádnou porci energie pusťte se do práce

Každá zahrada, která si má zachovat krásný vzhled, vyžaduje nějakou tu péči. Ať už máte zahradu plnou okrasných rostlin, ve formě květin, keřů a stromů nebo se jedná o ovocný sad, měli byste se o ni pravidelně starat. Na jaře a na podzim je pak péče nejnáročnější.

Aby vám šlo vše lépe od ruky je potřeba se s předstihem nachystat a zkontrolovat své zahradní nářadí. S polámanými hráběmi nebo tupou pilkou to půjde jen těžko, některému nářadí určitě pomůžete s vhodnou údržbou, jiné bude před sezónou potřeba nahradit novým. Pokud chcete, aby vám nové nářadí sloužilo mnoho let, je vhodné na něm příliš nešetřit a zvolit kvalitní kousky od osvědčených značek a prodejců. Širokou nabídku zahradního nářadí najdete i na e-shopu https://www.finesio.cz/, který nabízí to nejlepší od ověřených výrobců Gardena a Fiskars. S tímto nářadím budete nejen rychle hotoví, ale výsledky vás budou těšit celou nadcházející sezónu.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.