Dřevěná udírna

Čas uzení je tady! Jaký typ udírny pořídit?

Podzim už konečně dorazil a s ním i nižší teploty. Pro někoho čas, kdy už začíná uvažovat o zimních radovánkách, pro jiného jasný povel k nakládání masa a uzení. Jestliže patříte mezi začátečníky a uvažujete o pořízení udírny, rozhodně jste na správném místě. My se totiž na jednotlivé druhy udíren zaměříme poněkud podrobněji. Je jasné, že každému vyhovuje něco jiného, přesto se pokusíme upozornit na výhody i nevýhody jednotlivých modelů.

Dřevěná klasika

Mnozí lidé nedají dopustit na dřevěnou udírnu. Přece jenom je vyrobena z ryze přírodního materiálu, voní dřevem a jakékoli potraviny se v ní dokážou bez problémů vyudit. Jen je zapotřebí předeslat, že může poměrně rychle podléhat zkáze. Řešení představuje nákup stavebnicového systému, kdy je možné udírnu uschovávat a vytáhnout ji pouze tehdy, když potřebujete aktuálně udit. Některé modely bez problémů jednoduše rozložíte na část topeniště, kouřovod, odkapávací plochu a samotnou udírnu. Velkou nevýhodou dřevěných udíren je fakt, že při nižších teplotách rychleji prochladnou.

Uzené maso

Kovové variace

Vydrží samozřejmě mnohem delší dobu než dřevěné, nicméně i u nich je zapotřebí počítat s poměrně rychlým prochladnutím. V každém případě vybírejte klasický model s dlouhým kouřovodem. Na nějaké různé varianty spojené s grilem zapomeňte! V multifunkčním zařízení bez dlouhého kouřovodu nikdy nevyudíte tak jako v klasické udírně!

Zděná udírna lépe drží teplo

Máte trochu času a peněz? Pak neváhejte a postavte si udírnu zděnou. Počítat u ní musíte s tím, že na zahradě bude trvale, nicméně může vypadat perfektně. A uzení v ní? Vynikající. Přikládat budete minimálně. Ano, sice se pomaleji roztápí, nicméně poté drží dokonale teplo. Vy už se můžete následně starat pouze o to, jak připravit ony skvělé uzené speciality.

10 komentářů
  1. petr.meduna@iex.cz'
  2. barbakan@seznam.cz'
  3. svrba@email.cz'
  4. lapis7777@seznam.cz'
    • bobrmirek@gmail.com'
  5. antel.jan@seznam.cz'
  6. bihariivan1@gmail.com'
  7. mkuchynka@tiscali.cz'
  8. radek.lavicka@seznam.cz'

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *