Zázrak proti celulitidě roste nejspíš i na vaší zahrádce

Celulitidu vnímáme spíše jako kosmetický problém. Faktem však zůstává, že pokud necháme původně mírné projevy přerůst až do konečného 4. stadia, koledujeme si o trvalé problémy s lymfatickým systémem (o nevzhledné hrbolaté kůži ani nemluvě).

Lepší je tedy s tímto problémem zatočit už ve chvíli, kdy ho poprvé zpozorujete. Jde o doménu zejména žen, a to jakéhokoli typu postavy. Potíží nejsou ani tukové zásoby jako takové, jako spíše rozvolněné vazivo, nedostatečné proudění lymfy a špatný krevní oběh.

Proti celulitidě pomáhá masáž i vhodné bylinky

A kam sáhnout pro pomoc? Pokud jste už někdy jedli jídlo, ochucené chilli papričkami, pak si určitě vzpomínáte na to, jak jste se začali více potit. Dost možná se vám i rozbušilo srdce a ucítili jste podivnou euforii. Kapsaicin v chilli papričkách totiž stimuluje náš krevní oběh a podporuje tvorbu celé řady hormonů – včetně endorfinu, navozujícího pocity štěstí.

Sweet chilli

Foto: Pixabay

A velmi podobně působí extrakty z chilli i při zevní aplikaci. Například v podobě chilli masážního oleje proti celulitidě.

Domácí chilli masážní olej proti celulitidě

Jeho příprava není nijak složitá. Budete potřebovat jen 10 ks chilli papriček a 400-500 ml olivového oleje (lze ovšem použít i lněný, mandlový apod.). Papričky dobře omyjte, odstraňte zbytek zelených stopek a i se semeny rozmixujte na co nejjemnější pastu. Tu poté přesuňte do vhodné nádoby, zalijte olejem a promíchejte. Teď stačí dopřát směsi týden odpočinku v temnu a chladu a po přecezení můžete svůj masážní chilli olej ihned začít používat.

A jak na účinnou anticelulitidní masáž? Nebojte se být razantní, vždy dodržujte pravidlo „směrem k srdci“ a vydržte. Alespoň 10-15 minut denně je základ. Lepší je pak aplikace 2x denně – vždy po deseti minutách. Zpočátku je možné nasadit kratší intervaly, než si vaše kůže zvykne. Ale pokud vydržíte, dostaví se první viditelné výsledky už za 2-3 týdny.

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)