Vaření zeleniny v páře – šikovné triky, díky nimž si všechny druhy zachovají maximum chuti i vitamínů. Speciální nástavec potřebovat nebudete

Vaření zeleniny v páře – šikovné triky pro všechny. Často nejíme zeleninu kvůli špatné zkušenosti z dětství, kdy jsme dostávali na talíř zeleninu, rozvařenou, nevábné konzistence, vzhledu i chuti, o její nutriční hodnotě ani nemluvě.

Ovšem pokud si ji zvládneme správně připravit, pak leckdy zjistíte, že může jít o opravdu chutnou (a samozřejmě také hodnotnou) součást jídelníčku. Skvělým způsobem, jak na to, je vaření v páře.

Jak vařit zeleninu v páře

Nepotřebujeme parní hrnec, ale pokud ho máme, tím lépe. Jinak si vystačíme s pařáčkem na knedlíky, speciálním nástavcem do hrnce na paření a nebo dokonce jen obyčejným nerezovým cedníkem. Základem je, aby zelenina nebyla ponořená ve vodě, vybereme proto vyšší hrnec, do kterého nalijeme pár centimetrů vody, tak aby nedosahovala až k nástavci na paření.

Vaření zeleniny v páře – šikovné triky, díky nimž si všechny druhy zachovají maximum chuti Foto: Pixabay

Jak vylepšit chuť zeleniny vařené v páře

Vodu přivedeme k varu (můžeme do ní přidat různé koření nebo bylinky), pak teplotu snížíme, na pařáček naskládáme zeleninu upravenou na stejně velké kousky, zakryjeme pokličkou a paříme, dokud není zelenina podle našich představ. Případné větší kousky dáme dospod, kde se zelenina dělá nejrychleji, můžeme ji i promíchat. Uvařenou zeleninu vybereme, dosolíme a ihned podáváme.

Zdroj: https://profikuchar.cz/blog/jak-na-spravne-blansirovani-krok-za-krokem?gclid=CjwKCAiArNOeBhAHEiwAze_nKJaHhOXxEGOWPp2Qkx5QOCgYIGrmxX8OApDBwX9SwIO0iDzrhdCiThoC6jMQAvD_BwE, https://www.toprecepty.cz/tipy-triky/jak-varit-zeleninu-v-pare/

Vaření zeleniny v páře – šikovné triky, díky nimž si všechny druhy zachovají maximum chuti Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)