Terasa snů – vytvořte si na zahradě vlastní koutek pro ničím nerušený odpočinek

Zahradní posezení

Chcete si užít ničím nerušený odpočinek nae své zahradě? Pak byste měli popřemýšlet nad stavbou vlastní terasy, která vám poskytne dostatek soukromí a pohodlí. Jednoduše se tak můžete oddat odpočinku a relaxaci bez jakýchkoliv rušivých elementů. Pojďte se s námi podívat, jak si můžete snadno vytvořit svoji terasu snů.

Zvolte si správné místo pro svoji terasu

Úplně prvním krokem je výběr správného místa pro vaši terasu. Ideální volbou je klidnější část zahrady, kde vás nebudou rušit sousedé nebo hluk z ulice – terasu však můžete připojit i ke svému domu, a propojit ji tak s obývacím pokojem nebo kuchyní. Pozor si dejte na volbu správného terénu, který by měl být stabilní, pevný a také rovný.

Pokud jste už našli perfektní místo pro svoji terasu, můžete se pustit do její stavby. Vyčleňte si na ni dostatečně vysoký rozpočet, abyste nemuseli šetřit na kvalitě materiálů. Nejlepší je vybírat hranoly vyrobené ze smrkového nebo borovicového dřeva. U terasových prken jsou pak vhodnější exotické dřeviny s životností i několik desítek let.

Věnujte čas výběru správného zahradního nábytku

Když už máte terasu postavenou, můžete se přesunout k výběru vhodného nábytku. K vytvoření útulného prostředí vám však nepostačí pouze obyčejný zahradní stolek a pár židlí. V tomto případě budete muset být trochu více kreativní a zaměřit se nejen na funkčnost zahradního nábytku, ale i jeho design a pohodlí.

Kromě toho dbejte i na kvalitu, díky čemuž vám vybrané kousky nábytku vydrží roky jako nové. Z tohoto hlediska se vám vyplatí investovat do kvalitních materiálů, jako je ratan nebo kov. Právě pohodlné zahradní židle z ratanu vám dokážou nabídnout nejen komfort, ale i jednoduchou údržbu a extra dlouhou životnost.

Z tohoto jedinečného materiálu se vyrábí i další nábytek, včetně stolů či houpacích křesel. Pobyt venku si zpříjemníte ještě více polstrovanými podsedáky či dekami, které vám poskytnou ještě větší komfort během odpočinku. Myslete také na vzhled celého exteriéru a snažte se držet jednotného designu, kdy budete kombinovat podobné barvy i materiály.

Přizpůsobte si terasu svému vkusu

Abyste pro sebe vytvořili opravdovou terasu snů, měli byste si ji přizpůsobit svému vkusu. Pokud si potrpíte na různých doplňcích a dekoracích, můžete terasu vyzdobit například intimním osvětlením nebo lehkými záclonami.

Mimo to lze prostor doplnit o boční stěny, které mu dodají ještě více soukromí. Jestliže máte přístup k elektrickému proudu či vodě, můžete si na terase vytvořit i vlastní venkovní kuchyň. Fantazii se ale meze nekladou, a tak si svoji terasu si můžete upravit přímo podle svých možností a potřeb.

Náhledové foto: Unsplash

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.