S lovením skořápky pomůže voda a vyčpělé víno zachrání rozinky – triky do kuchyně, který by měl znát úplně každý

Zavařenina

S lovením skořápky pomůže voda a vyčpělé víno zachrání rozinky – triky do kuchyně, který by měl znát úplně každý. I když vás vaření z větší části baví, jako u každého koníčku se najde vždy nějaká činnost, kterou zase tak rádi neděláte.

Rýží proti vlhkosti a jablkem proti dehydrataci

Pokud vás trápí vlhkost soli, stačí do solničky přidat hrst rýže. Ta do sebe vlhkost vtáhne a sůl zůstane suchá. Pokud toužíte naopak dodat některým produktům, například sušenkám, trochu vlhkosti, vložte k nim do nádoby kousek jablka. Nemusíte ho loupat, stačí ho jen nakrájet na menší kousky. Ovšem nezapomeňte jablko pravidelně měnit, abyste zabránili vzniku plísní. Dort pak můžete ubránit před vyschnutím připíchnutím obyčejného kousku chleba, například pomocí párátka.

Foto: Pixabay

Na vybublané víno stačí jen rozinka

Určitě se vám už stalo, že vaše oblíbené vino, nebo šampaňské zůstalo dlouho otevřené a vyprchali tak téměř všechny bublinky. Naštěstí není nic ztraceno. Stačí přidat jen jedinou ingredienci a kyselina uhličitá v podobě bublinek se do vína zase vrátí. Do láhve k oblíbenému pití opravdu stačí přidat jen několik rozinek a na nápoji si znovu pochutnáte.

A konečně, v době nachlazení si určitě rádi připravíte čaj se zázvorem. Jeho krájení je však práce pro otrlé. Jeho větší část zůstala patrně na slupce a vy jste ji jednoduše vyhodili spolu se slupkou. Příště zkuste zázvor oškrabat jen lžící. Půjde to určitě snadněji a také mnohem rychleji. A až vám příště skončí ve sklenici spolu s rozklepnutým vejcem i skořápka, namočte si prst a vylovte ji – půjde to samo. Existuje spoustu triků, které vám ulehčí život v kuchyni, stačí je jen využívat v ten pravý čas.

 

Zdroj: https://www.toprecepty.cz/tipy-triky/desatero-rad-na-tema-karbanatky-rady-a-tipy/, https://www.vareni.cz/tipy/varime-chytre/jake-maso-zvolit-na-ovar-1707380602824/, https://fresh.iprima.cz/magazin/clanky-ze-sveta-vareni/jak-na-to-tipy-a-triky-v-kuchyni/25-kucharskych-vychytavek-ktere-vam-usnadni-zivot, https://www.whirlpool.cz/well-being/tipy-a-inspirace/sedm-tipu-a-rad-pro-vareni, http://pizzeriadante.cz/tipy-a-triky-pro-efektivni-rychle-vareni/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)