Nevšední tipy pro využití nadbytečného ovoce i zeleniny

Ovoce

Mixéry lidem neuvěřitelně usnadňují vaření. Mnoho kuchařek či kuchařů však nevyužívá plného potenciálu těchto úžasných elektrických spotřebičů a připravují si s nimi maximálně smoothie. S tímto kouzelným pomocníkem v kuchyni můžete ale přichystat mnoho pokrmů, jejichž lahodná chuť a snadná příprava vás mile překvapí. Nevšední tipy pro využití nadbytečného ovoce stojí za to.

Používáte svůj mixér pouze na přípravu smoothie? Chyba! Vyzkoušejte tyto skvělé recepty a obohaťte si den báječnou inspirací.

Zmrzlina nikdy nechutnala líp

V mixéru můžete připravit dokonalou ovocnou zmrzlinu. Potřebovat budete:

  • ovoce vašeho výběru,
  • bílý jogurt
  • a smetanu.

Dobře zmražené plody dejte do mixérové nádoby společně se smetanou a trochou jogurtu. Poté mixujte a postupně přidávejte zbytek jogurtu, dokud váš dezert nebude mít tu pravou konzistenci.

Ovoce

Foto: Pixabay

Příprava oříškového másla zabere pár minut

Oříšková másla jsou velmi oblíbenou pochoutkou dětí i dospělých, jejich cena je ale poněkud vysoká. V mixéru si můžete vyrobit svoje vlastní a ušetřit. Použít lze nejrůznější druhy ořechů, např. arašídy. Právě z těch je příprava másla nejsnazší. Potřebovat budete jen burské oříšky a špetku soli.

Oříšky oloupejte a pražte na suché pánvi po dobu 3 minut, dokud nebudou vydávat typickou vůni. Poté je nechte vychladnout, nasypte je do mixéru a přidejte sůl. Mixujte dohladka. Jestliže chcete mít v másle i arašídové kousky, ještě před mixováním odeberte přibližně třetinu z původního množství, mírně je nasekejte a přidejte do rozmixované hmoty. Uvidíte, že s tímto postupem už si nikdy předražené oříškové máslo z obchodu kupovat nebudete.

Zdroj: https://www.kamody.cz/clanky/4-tipy-jak-zpracovat-letosni-sklizen-ovoce-a-zeleniny, https://www.vitalia.cz/clanky/10-tipu-jak-dostat-ovoce-a-zeleninu-do-jidelnicku/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)