Chřadnou vám okurky? Dejte jim napít piva

Pivo

Taková orosená desítka, jedenáctka nebo dvanáctka v létě bezesporu zažene žízeň nejlépe. O tom ví své spousta našinců. Ač se to zdá neuvěřitelné, pivo by mělo pomoct v růstu také některým tradičním plodinám. Typické jsou v tomto ohledu okurky. Právě jim postupně usychají listy, chřadnou a mnohdy neplodí v několika cyklech. Jak může takové pivo pomoct a jak vyrobit ideální hnojivo pro vaše okurky? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Jak pivo okurkám pomáhá?

Především obsahuje různé látky, jež dokážou podpořit okurky v růstu. Biologicky aktivní látky dodávají okurkám dostatek energie potřebné k plození. Konkrétně se jedná o kyselinu jantarovou a minerální látky. Hodně důležitý je pro plození okurek především draslík a dusík. Pivo v tomto ohledu dokáže pomoct i jiným rostlinám.

Listy okurekUschlé listy okurek: Foto Radek Štěpán

Listy okurekZelené listy okurek: Foto Radek Štěpán

Pivní hnojivo vyrobíte jednoduše

Opravdu nic složitého. Nemusíte se ani obávat toho, že byste museli pivo nějak speciálně chladit. Darovat vašim okurkám také nemusíte nějaké velké speciály. Stačí úplně obyčejné levné světlé pivo, klidně i zvětralé, jež je jinak nepoživatelné. Pivo se smíchá s teplou vodou. Konkrétně by měl stačit 1 litr piva na 10 litrů vody. Roztok se důkladně promíchá a poté ho můžete použít.

PivoPivo a okurka: Foto Radek Štěpán

Zalévejte již na mokrou zeminu

Hnojivo se nalévá k rostlině, nikoli na ni. Podklad by měl být již mokrý. A jak často hnojení opakovat? Ideálně každé dva týdny. My jsme vyzkoušeli a okurkám to docela pomohlo. Pravda je ale taková, že v daném období zrovna více pršelo a zeminu jsme měli již od podzimu solidně prohnojenou. Za vyzkoušení tohoto hnojení ale člověk moc peněz nedá, a tak není od věci tento experiment realizovat.

Zdroje info: tojenapad.sk, hobby-instory.cz

Pivo a okurka: Náhledové foto Radek Štěpán

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.