Kdy a jak konzumovat zelenou kávu na hubnutí

Jde o současný hubnoucí hit, je ovšem nutné ji užívat správně. Pít po ránu klasického turka rozhodně nedoporučujeme, o zelené kávě to ale neplatí. Pomůže vám rychle nahodit organismus do běžného režimu a spolu s vhodnou snídaní vám dodá energii na celé odpoledne!

Pro maximální hubnoucí efekt si dopřejte svou pravidelnou porci zelené kávy 15-30 minut předtím, než se vrhnete na snídani nebo jakékoliv jiné jídlo během dne.

Aby byla ještě účinnější

Právě tolik času totiž potřebuje kyselina chlorogenová a další účinné složky ke své aktivaci a kladnému ovlivnění metabolismu vstřebávané glukózy. Do zelené kávy na hubnutí rozhodně nedoporučujeme přidávat rafinovaný cukr, mnohem lepší službu vám udělá například med nebo umělé sladidlo (např. xylitol nebo aspartam).

Měli byste vědět: i když je zelená káva velmi účinná, její konzumace s sebou nese jistá rizika. Pozor by si měly dávat především děti (těm je konzumace zapovězena úplně), ale také senioři,. Lidé s vysokým krevním tlakem, těhotné ženy nebo alergici.

Nezapomínejte také na to, že zelená káva velmi výrazně odvodňuje organismus. Jako první ji dokonce objevili kulturisté, kteří se díky jejímu popíjení snažili (a často úspěšně) dostat do jiné váhové kategorie. Díky jejímu popíjení těsně před zápasem totiž často vyloučili i několik litrů vody. Vy si tedy ve dnech strávených v přítomnosti zelené kávy dejte pozor na dostatečný pitný režim.

Očekávání prvních výsledků

Zajímá vás, kolik času bude zelená káva potřebovat, aby ve vašem organismu spustila tolik potřebné změny? Pokud jí k tomu trochu dopomůžete například vhodným jídelníčkem s omezením sladkých a tučných jídel a alespoň malou trochou pohybu (stačí už půlhodinka rychlé chůze denně), můžete se první významný výkyv ručičky na váze těšit už za 3-4 týdny. Tedy abychom vše uvedli na pravou míru: dva až tři kilogramy tělesného váhy ztratíte už v prvních několika dnech. Jde však jen o vyloučenou vodu. Na skutečný úbytek tuků si budete muset počkat tak, jak jsme psali výše.

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)