Hroznový džem – rychlovka z přezrálých hroznů, která zaujme svou delikátní chutí

Pektin - džemy, marmelády

Hroznový džem: Urodily se vám hrozny, ale nestíháte je všechny sníst? Pokud z nich neplánujete udělat opojný nápoj, proměňte je v lahodnou delikatesu, která vám v kuchyni zabere jen pár minut.

Hroznový džem není příliš známý, ovšem o to je chutnější. Vyzkoušejte si, jak je jednoduchý na přípravu, a jak skvěle chutná. Díky podrobnému postupu ho zvládne úplně každý.

Hroznový džem – rychlovka recept

Ingredience:

  • hroznové bobule 1000 g
  • cukr krupice 500 g
  • voda 100 ml
  • šťáva z 1/2 citronu nebo lžička kyseliny citrónové

Hrozny

Foto: Pixabay

Postup:

Omyté a přebrané bobule dejte do kastrolu, podlijte vodou a rozvařte. Vzniklou hmotu propasírujte (máte-li kuličky bez peciček, můžete i rozmixovat). Ovocnou dřeň vraťte do kastrolu, přidejte cukr a citrónovou šťávu (kyselinu) a vařte, dokud džem nezhoustne do požadované hustoty. Pokud byly hrozny hodně zralé a sladké, možná budete muset přidat ještě lžičku kyseliny citrónové, aby hmota začala želírovat.

Horký džem vlijte do malých skleniček (vysterilizovaných), dotáhněte víčka a otočte dnem vzhůru na 5 minut. Vychladlý džem pro jistotu ještě zavařte na 80 °C 15 minut.

Šikovné tipy pro přípravu

Hroznový džem můžete stejně jako kompot ochutit voňavým kořením, které přidáte v průběhu varu a před nandáním do skleniček vyhodíte. Lze jej také připravit s vínem. Víno vyberte podle barvy hroznů a nahraďte jím vodu při vaření kuliček.

Zdroj: https://www.nejrecept.cz/kategorie/hroznova-marmelada, https://facedobra-com.translate.goog/konservatsiya-vinogradu-na-zimu-na-smak-vihodit-yak-svizhij/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=wapp, https://che.knowwoow.com/jams-and-jams/8763-10-jednoduch%C3%BDch-recept%C5%AF-na-hroznov%C3%BD-d%C5%BEem.html, https://www.idnes.cz/recepty/dzem-z-cerveneho-hroznoveho-vina.R090601_091455_16026

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)