Můj pes snědl konopí! Návod, jak zachovat zdraví psa

Marihuana

Ať chcete nebo ne, společnost se stává čím dál tolerantnější k rostlině, kterou mnozí považují za drogu. Konopí má spoustu prospěšných vlastností, díky kterým je možné používat je v lékařství. Avšak pozor. Tato rostlina je pro psy toxická. Ať už tedy pěstujete legálně nebo načerno, je zapotřebí udržet rostlinu z dosahu svého psa. Bohužel, nehody se stávají. Co dělat, pokud váš pes snědl konopí? Prvním krokem by měla být návštěva veterináře.

Pes snědl konopí

Nejste si jistí, jestli pes konopí skutečně pozřel? Pak jej pozorujte. V některých případech může dojít k letargickému chování nebo k problémům s chůzí. Smrtelná dávka jsou 3 g THC (reaktivní látka v konopí) na 1 kg váhy vašeho psa. To, nakolik bude rostlina pro vašeho psa nebezpečná, tedy závisí na množství THC. To, kolik THC rostlina obsahuje, však v domácích podmínkách bohužel vědět nebudete. Obecně lze ale říci, že se jedná o velké množství konopí, které by pes musel sežrat.

Nemocný pes

Foto: Pixabay

Konopí v menším množství

Pokud sní pes konopí v menším množství, pravděpodobně to pro něj nebude smrtelné. Může to ale vyvolat zdravotní potíže. Neměli bychom ale čekat, až se příznaky projeví, protože to už může být pozdě. Obvykle má více THC konopí pro lékařské účely. Před návštěvou veterináře je dobré si zapamatovat (nebo zapsat) veškeré známky neobvyklého chování psa. To pomůže veterináři určit správný druh léčby.

Toxické konopí

Ať už tedy pes snědl konopí v jakémkoli množství, je dobré co nejdříve navštívit veterináře. Zde jsou příznaky otravy konopím: slintání, dezorientace, štěkání, vytí nebo kňučení, zvracení, průjem, rozšířené zorničky, inkontinence, zpomalené dýchání, změna tělesné teploty, hyperaktivita nebo neklid, zrychlený srdeční tep, neobvyklé pohyby očí, letargie, potíže s chůzí, ale také záchvaty nebo dokonce kóma. Tyto příznaky mohou rychle odeznít, v době působení mohou být pro psa ale velmi nepříjemné. Jeho stav můžete ulehčit podáním velkého množství vody.

Zdroje info:

https://dogtime.com/dog-health/68191-what-to-do-dog-ate-marijuana

https://www.boneapetit.cz/blog/otazky-na-ktere-jste-se-bali-zeptat-o-psech-a-marihuane/

Foto: Pixabay

Zahrada je mým dlouhodobým koníčkem. Zkouším nové věci a ráda se s vámi o ně podělím!