Jedlé kaštany stojí za to. Jak je jednoduše upéct

Pečené kaštany

Milujete vůni a chuť jedlých kaštanů? Aby také ne, vždyť jsou naprosto vynikající a obsahují spousty lidskému organismu prospěšných látek. Dát si je můžete klidně někde na ulici, nicméně ideální je jejich příprava přímo v pohodlí vlastního domova. Připravit si pečené kaštany není nijak složité. Jak na to? V následujících řádcích se na velmi jednoduchý postup zaměříme mnohem podrobněji.

Jedlé kaštanyJedlé kaštany: Foto Radek Štěpán 

Základem jsou kvalitní jedlé kaštany

Tradičně se jedlé kaštany sbírají přímo pod stromem. Tedy pokud víte, kde takový strom roste. Aktuálně jich až tak moc není. Vybrat kvalitní jedlé kaštany v supermarketu nemusí být zrovna dvakrát jednoduché. Často dovezou do obchodu plody staršího data, případně mohou být kaštany na pultech obchodů již delší dobu. Tak jako tak by plody neměly být nijak deformované. Pokud je zmáčknete v ruce, nestojí za nic. Na starší jedlé kaštany upozorní také různé zkrabatělé tvary.

Jedlé kaštanyJedlé kaštany: Foto Pixabay

Jak péct jedlé kaštany?

Pečení kaštanů není nijak náročné. Na počátku je třeba rozpálit troubu na 200 °C. Poté už byste se měli věnovat samotným kaštanům. Ty je zapotřebí naříznout, a to ideálně do kříže. Učinit byste tak měli na vypouklé straně. Máte-li zoubkovaný nůž, zvládnete to hravě během pár vteřin. Při pečení z nich bude unikat pára. Troubu byste měli několikrát otevřít, aby šla vlhkost ven. Péct by se měly kaštany zhruba nějakých 20 minut.

Pečené kaštany: Foto Pixabay

Přikrytí utěrkou se vyplatí

V každém případě. Po upečení by se kaštany měly zakrýt utěrkou. Jen tak totiž dojde k mírnému zapaření a nakonec se budu pohodlně loupat. Učinit byste tak měli ještě v momentu, kdy jsou kaštany horké. Studené už určitě nebudou tak dobře chutnat. Zbavit by se měly i vnitřní slupky, jež bývá mnohdy nahořklá.

Zdroje informací: fresh.iprima.cz, https://www.dailysabah.com/life/food/6-ways-to-enjoy-chestnuts-falls-most-wonderfully-diverse-bounty

Pečené kaštany: Náhledové foto Pixabay 

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.