Čištění zahradních matrací – pozor na materiál!

Zahradní matrace stejně jako matrace domácí musí být čištěny, jinak velmi rychle ztratí svoje užitné vlastnosti a rovněž pěkný vzhled. Pokud se na matraci objeví nějaké fleky, je nutné je stejně jako z koberců a čalounění co nejrychleji odstranit a ideálně nenechávat zaschnout. Pokud k zaschnutí dojde, víme jistě každý, co bude následovat. Obvykle se jedná o marné pokusy zaschlé skvrny vyčistit, kdy matrace velmi rychle končí pod potahem, aby skvrny nebyly vidět. Pokud se dostane vaše matrace až do této fáze, lze najít pomoc poměrně snadnou a to v mokrém čištění.

Jak mokré čištění probíhá?

Mokré čištění koberců, sedaček a matrací lze aplikovat na všechny povrchy, které jsou pro mokré čištění určeny. Tedy jakékoliv umělé povrchy či vlnu a bavlnu. Problémem není ani materiál aquaclean, který tvoří struktura protkaná teflonem pro delší životnost a snazší údržbu. Matrace opatřené povrchem z kokosu či juty by se však na mokro neměly čistit, protože může dojít k jejich znehodnocení. Mokré čištění matrací by stejně jako mokré čištění koberců a sedaček mělo být prováděno cca 2x ročně aby byl čištěný povrch stále udržován ve výborném stavu.

Na koho se obrátit?

Mokré čištění koberců, sedaček a matrací provádí mnoho úklidových firem, ale vždy je lepší se obrátit vyloženě na firmy, které se na mokré čištění specializují. Pokud poptáváte mokré čištění matrací v Praze nebo jejím okolí, doporučujeme firmu Čištění koberců Praha. Nabízí nejen špičkový servis ale rovněž nejnižší ceny v Praze a okolí, což jistě stojí za zvážení. Čisticí chemie používaná firmou Čištění koberců Praha je navíc vhodná pro alergiky a astmatiky.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.