Anýzový čaj a podmáslí jako silná dvojka na zažívání

Potýkáte se často s podrážděným žaludkem, nadýmáním apod.? Anýz je v tomto ohledu skoro zázračnou bylinkou a je škoda, že ho tak málo využíváme. A nemusí mít podobu jen oblíbeného čaje, dost možná vám zachutná i nevšední anýzové podmáslí.

Jde o jednu z mála běžně dostupných bylin, která dokáže tlumit i bolest. A i jeho chuť je docela obstojná (v případě čaje však doporučujeme pít teplý). A jaké dávkování je pro zvládnutí zažívacích obtíží třeba?

Anýzový čaj – nejjednodušší recept

Stačí si v potravinách pořídit obyčejný pytlíček anýzu a máte vyhráno. Budete totiž potřebovat jednu lžičku tohoto koření, kterou zalijete šálkem horké vody. Nechte pod pokličkou 15 minut louhovat, poté přeceďte a nakonec po doušcích vypijte. Nejlepší je teplý a vyhněte se jeho užívání na lačný žaludek. Mohl by ho nepříjemně podráždit.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

A jak dlouho užívat? 3x denně po dobu několika týdnů. Ovšem pokud se vaše potíže nezlepší, zamiřte raději k lékaři.

Na podrážděný žaludek zabírá anýzové podmáslí

Někdy však může být i poměrně jemný anýzový čaj pro naše zažívání až moc. Další variantou je tedy hojivé anýzové podmáslí. Vezměte pár lžic a zahřejte je. Neměly by se začít vařit. Poté roztlučte jednu lžičku anýzu na co nejjemnější drť a vhoďte do podmáslí, které jste už odstavili z plotny. Nechte 15 minut vylouhovat a vypijte.

Jde opravdu spíše o první pomoc, i když někomu může pomoci i dlouhodobé užívání. Takže pokud vám anýzový čaj nesedl, určitě neházejte flintu do žita a vykoušejte i tuhle variantu. Chuť anýzu navíc není tak výrazná, takže dost možná zachutná i dětem, které si jinak s bylinkovými čaji příliš nerozumí. Zažívání může potrápit kohokoli bez ohledu na věk, ale s přírodní pomoci ho dokážeme velmi rychle srovnat zpět.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)