Zvěřina k mání i za lidové ceny přímo od lesů ČR. A to i ta rozbouraná a zpracovaná. Pochoutky za hubičku ulovíte i v e-shopu

Zvěřina, lidové ceny, Zvěřina e-shop, levná zvěřina, zvěřina levně

Zvěřina k mání i za lidové ceny, plánují lesy ČR. A to i ta rozbouraná a zpracovaná. K rozjezdu e-shopu zbývá málo. Lesy ČR se chystají spustit nový podnik, který slibuje přinést bohaté chutě lesa přímo k vašim dveřím.

Díky značné investici ve výši přibližně 15 milionů korun vzniká moderní zařízení, které bude ročně zpracovávat přibližně 100 tun masa z různých druhů zvěře, včetně jelena evropského, daňka, srnce obecného, jelena siky, prasete divokého a muflona evropského.

Kde koupit zvěřinu? Nejlépe přímo od lovců

V letošním roce se předpokládá zpracování 70 tun ulovené zvěřiny, čímž se připravuje půda pro gastronomickou revoluci, která spojí spotřebitele s autentickými chutěmi divoké zvěře.

Od 4. prosince je zařízení ve zkušebním provozu, plný provoz by měl být zahájen v červnu. Étosem tohoto podniku je návrat ke kořenům kulinářské tradice s využitím starých, důvěryhodných receptur bez umělých barviv, s minimem konzervačních látek a zcela bez mouky. Těšit se tedy můžete na skutečně poctivou bezlepkovou řadu výrobků, která vyhovuje široké škále dietních preferencí a potřeb.

Foto: Pixabay

Když víte, odkud je vaše maso

Zvěřina bude pocházet výhradně z kontrolovaných honiteb Lesů ČR. Aktuálně se výrobky pocházející ze zvěře ulovené v Krušných a Lužických horách a na Křivoklátsku prodávají výhradně v pražských Holešovicích, ale ve hře je i jejich distribuce do dalších převážně farmářských obchůdků a prodejen. Značná část produkce je však určena pro velkoobchodní trh. Pochutnat si na ní tedy budete moci třeba v hotelech, restauracích nebo dokonce i v některých nemocnicích.

Do budoucna mají Lesy ČR v plánu tuto iniciativu rozšířit otevřením další, větší provozovny v Lesním závodě Židlochovice na jižní Moravě.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/relax/dobra-chut/zverina-byla-po-staleti-vysadou-a-pochoutkou-elit-nyni-je-dostupnejsi.A200818_102029_dobra-chut_ape, https://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/kanci-je-k-mani-za-slusnou-cenu-myslivce-ovsem-trapi-pytlaci-20121115.html

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)