Zimní elixír pro pokojové rostliny – med jim pomůže přežít zimu, vitamín B se postará o nové přírůstky

Pokojové rostliny

Zimní elixír pro pokojové rostliny – med jim pomůže přežít zimu, vitamín B se postará o nové přírůstky. Milovníci pokojového zahradničení vždy hledají způsoby, jak udržet své milované pokojové rostliny ve špičkové kondici. Tajemství silných, zdravých a svěžích pokojových rostlin spočívá v přírodních hnojivech, která poskytují základní živiny a stimulují růst. Tato jedinečná hnojiva nejen pomáhají udržovat krásné a zdravé listy, ale také podporují rychlý růst nových listů a výhonků.

Hnojivo na bázi medu, kyseliny jantarové a vitaminu B

Potřebujete tyto ingredience

  • 1 litr teplé vody
  • 1 čajovou lžičku medu
  • 500 mg práškové kyseliny jantarové (asi špetka) nebo 5 tablet
  • 1 tabletu komplexu vitaminu B

Začněte rozpuštěním medu v teplé vodě. Med je známý svým bohatým obsahem živin, které stimulují růst buněk a působí jako stimulátor růstu rostlin. Obsahuje vitaminy, makro a mikroživiny. Do směsi přidejte tabletu vitaminu B a kyselinu jantarovou a dobře promíchejte. A proč právě kyselinu jantarovou? Ta totiž působí jako stimulátor růstu, zejména podporuje růst listů a kvetení. Vitamin B pak hraje klíčovou roli při vstřebávání živin z půdy a podporuje rovnoměrný a zdravý růst listů.

Foto: Pixabay

Váš roztok je nyní připraven. Můžete jej použít k zalévání rostlin jednou týdně, pokud se vám zdají slabé, nebo jednou za dva týdny až měsíc u dobře rostoucích rostlin v dobrém zdravotním stavu (u nich bude sloužit jen jako preventivní doplněk vitamínů a živin).

Jak používat toto domácí hnojivo

Tato přírodní hnojiva bohatá na živiny nejenže vyživují vaše rostliny, ale také podporují jejich celkový růst a imunitní systém.

 

Zdroj: https://digilib.k.utb.cz/bitstream/handle/10563/7567/%C4%8Depelov%C3%A1_2008_dp.pdf?sequence=1&isAllowed=y, https://chalupari-zahradkari.cz/balkon-a-terasa/lzicka-medu-a-muskatum-se-bude-darit-lepe-nez-kdykoliv-driv/, https://moravskoslezsky.denik.cz/zahrada/hnojeni-kvasnicemi.html

Náhledové foto: Pexels

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)