a0d769da-ea5b-437a-98f6-9646d5b7373a

Zbavte se lockdownových kilogramů – zapečený tvaroh zasytí, a navíc si zamlsáte

Receptů na odlehčené svačinky nebo dezerty není nikdy dost. Ovšem většinou k jejich realizaci potřebujeme nějaké exotické ingredience – od mandlové mouky přes stéviové sladidlo až po oříšková másla či proteinelly.

A o to víc vás určitě potěší recept, který si vystačí jen s tím, co najdete v ledničce. Je rychle hotový, zachutná vám a rozhodně po něm nepřiberete.

Na zapečený tvaroh vám bude stačit jen několik ingrediencí

Na první pohled to vlastně vypadá, jako kdybychom se pustili do pečení náplně od koláče, pod níž jsme tak nějak zapomněli umístit korpus. Ale nenechte se mýlit. Výsledek bude perfektně nadýchaný a po všech stránkách dokonalý.

Aby ne, potřebovat totiž budete jen tvaroh, pudink, banán, mléko a ovoce – samozřejmě v tom správném poměru. Opravdu žádné jiné ingredience nejsou třeba. Vystačíte si tak jen s tím, co najdete ve spíži nebo v lednici. a sezónní ovoce je samozřejmě možné použít i mražené. 

Za pět minut máte umícháno

Nejdříve rozmačkejte banán. Musí být opravdu zralý. V celém receptu bude totiž sloužit jako přírodní sladidlo (ale nebojte se, hmota bude držet i bez něho – to případ, že ho doma nenajdete nebo chcete tento recept zařadit do ketodiety).

Foto: Jana Šrámčíková

Přidejte vaničkový tvaroh (250 gramů), 2 vejce, 2 lžíce pudinku a 2 lžíce mléka. Vše společně vymíchejte. Poté vezměte malou keramickou misku a vytřete ji slabou vrstvou oleje. Těsto do ní vlijte a posypte vybraným ovoce. Hodí se třeba lesní směs, jahody, ale i rozinky, není-li doma nic jiného.

Na hotový zapečený tvaroh si chvíli počkáte

Ovšem co jsme ušetřili při přípravě, to teď budeme muset obětovat pečení. I když tvaroh vkládáme do trouby rozpálené na 200 °C, stejně bude trvat 20-35 minut (podle jeho výšky) než se krásně zpevní a vyběhne. Poznáte to tak, že na povrchu začne zlátnout a celý se zvedne. Pak už stačí klasický test špejlí a jakmile ji vytáhnete suchou, máte hotovo a můžete servírovat.

Náhledové foto: Jana Šrámčíková

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *