Vše pod jednou střechou – Singapur přivítal první zahradu v hotelu. Na ploše 1400 metrů čtverečních rostou i stromy

Leknín

Umíte si představit, že byste jen tak vyšli z hotelového pokoje a vzápětí vešli do zahrady? Do zahrady s ideálním klimatem a plné nejenom okrasných, ale také užitkových rostlin? Tak přesně to se vám může povést v hotelu PARKROYAL COLLECTION Marina Bay v Singapuru.

Ten počin se může chlubit více než 2400 rostlinami a stromy na ploše 1400 metrů čtverečních. Najde však o novou výstavbu, ale o přestavbu již stávající nemovitosti. A to vše v rámci ekologické udržitelnosti. Zabránilo se tak současně vzniku více než 51 300 tun oxidu uhličitého, což odpovídá pokácení 8,7 milionu stromů.

Když přímo z pole, tak přímo z pole

Ve hře však není jen potěšení pro návštěvníky. V hotelu se nachází jedna z největších městských farem. Návštěvníky hotelové restaurace tak zásobuje více než 60 druhy zeleniny, bylinek a jedlých květin. To vše tvoří základ hotelových konceptů „z farmy na talíř“, „z farmy na bar“ a „z farmy do lázní“, které jsou v současné době tak populární.

Parkroyal_on_PickeringFoto: Erwin Soo: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Parkroyal_on_Pickering_(8579805153).crop.jpg

Jednou z potravin, které se však stále musí dovážet, je káva. A proto je kávová sedlina na této městské farmě zpracovávána a dále používána jako kompost. „Udržitelnost je odpovědností každého z nás a zavádění ekologických inovací je základem ekologických hodnot našeho hotelu. Udržitelnost je to nejlepší pro planetu a naši hosté od nás tuto úroveň závazku stále více vyžadují,“ řekl Melvin Lim, generální ředitel hotelu PARKROYAL COLLECTION Marina Bay, Singapore.

Další závazky pro udržitelnost

Městkou farmou však vše rozhodně nekončí. Pro lepší hospodaření s energií se vypínají v pokojích a veřejných prostorách světla i klimatizace, a to samozřejmě vždy, když hosté nejsou přítomni. Energii pak dodává 210 solárních panelů, které denně vyrobí více než 350 kWh elektřiny. Předpokládaná životnost solárních panelů je 25 let. A v hotelu nechybí ani úsporné sprchové hlavice, které snižují průtok vody z 27 na 9 litrů za minutu.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: PRVNÍ SINGAPURSKÁ ZAHRADA V HOTELU, PARKROYAL COLLECTION MARINA BAY, SINGAPORE, PODPORUJE DLOUHODOBOU UDRŽITELNOST POMOCÍ EKOLOGICKÝCH INOVACÍ | Protext – PR služby ČTK

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)