philadelphia

Víme, čím nahradit sýr Philadelphia, aby byl váš cheescake dokonalý a přitom cenově přijatelný

Cheescake alias čiskejk patří v poslední době k velmi oblíbeným dezertům. Ovšem pokud si ho chcete připravit doma, narazíte často na hradbu drahých a jen špatně sehnatelných surovin, jimž jednoznačně vévodí sýr Philadelphia.

A i když vás nejrůznější foodblogy a kulinářské časopisy budou přesvědčovat, že bez něj to zkrátka nepůjde, není to naštěstí tak docela pravda. Stačí sáhnout po vhodné náhradě.

Sýr Philadelphia není tak docela z Filadelfie

Také si myslíte, že přesně víte, odkud tato mléčná laskomina pochází? Pak se nejspíš pletete. Jeho původ je opravdu nutné hledat v USA, ovšem ne ve stejnojmenném městě. Naopak, světlo světla spatřil v New Yorku a to pod taktovkou Williama Lawrence. A proč mu jeho tvůrce dal právě takové jméno? Inu, Filadelfie byla tehdy proslulá mléčnými výrobky s vysokou kvalitou…

Foto: Pixabay

Když potřebujete dokonalý cheescake za rozumné peníze

Takže není-li doma sýr Philadelphia čím si tedy pomoci? Nejlépe mascarpone. To bývá přece jen k sehnání o něco lépe, často v akci, takže s ním určitě nešlápnete vedle. Chová se prakticky stejně jako sýr Philadelphia, takže na hotovém cheescake nejspíš nikdo nic nepozná. Museli byste narazit na skutečného fajnšmekra, aby bylo vaše malé tajemství odhaleno.

Italové nahrazují Philadelphii trochu zvláštním způsobem

Ovšem pravý americký koláč „po italsku“ má trochu jiné grády. Tady se totiž místo sýru Philadelphia používá ricotta. Že je trochu kyselejší a ne tak krémová? Nevadí, trochu ji osladíme a naředíme kapkou smetany ke šlehání. Takže pokud chcete, můžete na to jít i po italsku. Výsledek je americkému cheescake stále velmi podobný. A to co do chuti i co do vzhledu.

Náhledové foto: Pixabay

 

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *