Víkendová rychlovka z vlastní zahrady: Kuřecí paličky na rozmarýnu s batátovými hranolkami

KUřecí paličky na rozmarýnu

Víkend je tady a s ním i vaření oběda. Někdy je to otrava a nejhorší bývá rozhodování, co si vlastně připravíme. Já jsem chtěl nějakou rychlovku, která není nijak složitá. Navíc jsem se rozhodl využít různých dobrot, které připravila samotná zahrada. Tak jsem nakonec zvolil kuřecí paličky na rozmarýnu s batátovými hranolkami. Jak se sami přesvědčíte, nešlo vůbec o nic složitého, co byste nezvládli taky.

ŽampionyŽampiony na zahrádce: Foto Radek Štěpán

Suroviny přímo ze zahrady

Ano je to tak. Snad všechny suroviny potřebné k přípravě tohoto jídla jsem nasbíral na zahradě. Jediné, co ze zahrádky nepocházelo, byly samozřejmě ony kuřecí paličky. Ty jsem musel koupit v supermarketu. Konkrétně jsem prvně vyrazil na žampiony. Ty rostou na zahradě hojně i nyní v listopadu. Nastříhal jsem snítky rozmarýnu a vzal rajčata, která jsem sklidil ze záhonu minulý týden a nyní mi doma dozrávají. Jinak jsem měl k dispozici také batáty. Ty jsem vyryl ze země taktéž minulý týden. Byly mnohem fialovější než ty z obchodu, což je patrné i z fotografií.  

 Konkrétně jsem potřeboval:

  • kuřecí paličky,
  • žampiony,
  • rozmarýn,
  • rajčata,
  • batáty,
  • trochu olivového oleje,
  • trochu soli.

Kuřecí paličky na plechu před pečenímKuřecí paličky na plechu před pečením: Foto Radek Štěpán 

Postup je velmi jednoduchý a rychlý

Prvně jsem si přichystal kuřecí paličky a nasolil je. Do mísy jsem přidal trochu rozmarýnu a trochu olivového oleje. Paličky pořádně promíchal a poté začal skládat na plech. Přidal jsem žampiony a rajčata. Poté jsem si mohl už přichystat batáty. Ty jsem pořádně omyl a následně nakrájel na hranolky. Ty jsem posolil a trochu zakápl olejem. Kuřecí paličky šly do trouby, a to v uzavřeném plechu. Po 45 minutách jsem horní část plechu odstranil a do trouby přidal i batáty. Za další hodinu bylo hotovo, přesvědčit se můžete sami.

Batátové hranolkyBatátové hranolky: Foto Radek Štěpán 

Zdroje info: Autor

Kuřecí paličky na rozmarýnu s batistovými hranolkami: Náhledové foto Radek Štěpán

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.