Vánoční přírodní dekorace, jimiž můžete otrávit psy a kočky

Psi

Blíží se Vánoce a mnozí z nás se snaží vyzdobit interiér různými rostlinami, jež s těmito svátky přímo souvisejí. Většina z nich vypadá náramně, nicméně mohou být škodlivé pro domácí mazlíčky. My se na ty nejtoxičtější podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích. Při jejich umístění v daném interiéru je zapotřebí být velmi obezřetný.

Jmelí jako otrávená klasika

Tradiční to vánoční rostlina. Ať už si donesete jmelí odkudkoli, bude obsahovat chemické látky, jako jsou lektiny, alkaloidy a polysacharidy. I malé množství způsobí psovi či kočce podráždění trávicího traktu. Vyvolává zvracení a bolesti břicha. Jinak dochází ke snížení krevního tlaku a nepřirozené srdeční frekvenci.

Jmelí: Foto Pixabay

Vánoční hvězdu dejte raději na vyvýšené místo

Poinsettia je opravdu krásná. Červené a zelené listy se hodí do jakéhokoli interiéru. Jinak je ale v barevných listech obsažena chemická látka, která způsobuje domácím mazlíčkům nevolnost, slinění, průjem a zvracení.Dochází také k podráždění kůže zvířete či potížím s ústní dutinou a jícnem.

Vánoční hvězda

Vánoční hvězda: Foto Pixabay

I vánoční stromek může být nebezpečný

Nechat žvýkat psa jehličí není zrovna dobrým nápadem. Uvolněné oleje způsobují podráždění žaludku a také úst. Pichlavé jehličky jsou obzvláště nebezpečné.

Vánoční stromek

Vánoční stromek: Foto Pixabay

Amarylis a jeho toxické látky

Další tradiční rostlina, jež obsahuje toxiny. nejvíce je jich v cibulkách. Ty bez problémů domácí zvířata dokážou vyhrabat. Při jejich konzumaci hrozí nejen zvracení, ale také ztráta chuti k jídlu a třas.

Amarylis: Foto Pixabay

Pozor na břečťan

Také Hedera species, jak je břečťan latinsky označován, může být velmi nebezpečný. Způsobuje podráždění kůže, při požití jsou samozřejmostí žaludeční potíže.

Břečťan

Břečťan: Foto Pixabay

Zdroj info: money.co.ukmoney.co.uk 

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.