Jaké barvy budou vládnout letošním Vánocům? Odpoví profesionální florista spolu s tipy na výzdobu

Zajímají vás, jaké barvy i materiály letos o svátcích budou dominovat v českých domácnostech? Je to jasně vidět už teď – stačí se podívat na nabídky vyhlášených tuzemských i zahraničních firem, nebo třeba na výrobky od designérů nebo na oblíbené rodinné manufaktury s mnohaletou tradicí.

Podle profesionálního floristy Petra Sikory se letošní Vánoce budou letošní Vánoce opravdu zajímavé. Sledované trendy se totiž vrátí k tradicím, přírodě a českým kořenům. Takže pokud máte rádi klasiku a v posledních letech jste v obchodech naráželi jen na předražené kýčovité zboží, měli byste si konečně přijít na své.

Foto: Protext

Vánoční sázka na jednoduchost

Přesto se ale mohou těšit i milovníci současnosti. O moderní vliv totiž nepřijdou. A jak se bude ve výzdobě projevovat? Důraz bude kladen především na:

  • jednoduché tvary
  • nebo střídmé dekory.

Je také více než jasné, že se do popředí letos dostávají přírodní materiály. Nejde jen o dřevo, ale kupříkladu i o sklo, nejrůznější sušené části rostlin (trendy jsou například usušené středy lotosových květů) nebo voňavé koření v čele se skořicí, hřebíčkem a nádherně vyhlížejícím badyánem.

Expert prozradil nejoblíbenější barvy

„Moderní vliv upřednostňuje syté pastelové odstíny, moderní jednoduché tvary, střídmé dekory (například u vánočních ozdob). A to vše bývá většinou doplněno výrazným akcentem zlaté. Velmi módní jsou tlumené zemité barvy jako hnědá, okrová, šedá nebo smaragdově zelená,“ říká Petr Sikora, profesionální florista.

Jak jsme už říkali – z letošních tradičních Vánoc čiší opravdová domácká pohoda a klid. A vzhledem k jejich širokému zaměření si něco pro sebe vybere opravdu každý.

Náhledové foto: Protext

Zdroj: Jaké barvy a materiály ovládnou letošní Vánoce? To zjistí návštěvníci veletrhu FOR DECOR & HOME 2021 | Protext – PR služby ČTK

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)