Univerzální recept pro ovocnou sezónu: vsaďte na tvarohovo-bramborové nočky

Vláčné tvarohovo-bramborové nočky: Když se řekne ovoce a česká kuchyně, vybaví se snad většině z nás klasické ovocné knedlíky. Ano, jsou velmi dobré, pokud máte ten správný recept – ovšem zároveň nebude tento recept hotový za pět minut.

Navíc ovoce v jejich útrobách ne vždy drží tak, jak byste si představovali, a pokud těsto praskne, pak není výsledek právě vábný. Pokud však místo knedlíků použije nočky a připravíte si k nim ovocnou omáčku, pak určitě nešlápnete vedle.

Vláčné tvarohovo-bramborové nočky

Ingredience:

  • tvaroh ve staniolu 250 g
  • vařené brambory 250 g
  • mouka polohrubá 250 g
  • vejce 1 velké
  • sůl špetka

Foto: Pixabay

Postup

Brambory si uvaříme den předem. Druhý den je oloupeme a nastrouháme na jemném struhadle.

Než začneme vypracovávat těsto, dáme si vařit velký hrnec s vodou, kterou osolíme a přidáme 2 lžíce oleje. Jakmile je těsto hotové, musíme s ním pracovat rychle, při stání řídne. Olej do vody přidáváme, aby se hotové knedlíčky v míse neslepily.

Do mísy nebo na vál prosejeme téměř všechnu mouku, přidáme nastrouhané brambory, tvaroh, vajíčko a špetku soli. Mouku nedáváme všechnu najednou, těsto musí být vláčné a trochu lepivé, ne tuhé, možná ji ani všechnu nespotřebujeme.

Těsto rozdělíme na několik částí, vyválíme válečky a z nich nakrájíme malé kousky. Ukoulíme malé kuličky a hned zaváříme do horké vody. Až vyplavou a voda se začne prudce vařit, jsou hotové.

Knedlíčky podáváme například s meruňkovým rozvarem nebo jinou lahodnou ovocnou složkou. Přizdobíme kopečkem šlehané smetany, případně zakysanou smetanou, jogurtem, sladkým tvarohem nebo třeba Pribináčkem, což ocení zejména děti.

Vychytávka

Těsto zpracováváme v rukavicích, nebude se nám lepit na prsty.

Zdroje info:

https://www.toprecepty.cz/recept/13592-tvarohove-livanecky-polite-merunkovou-omackou/

Kuchařka naší vesnice, vlastní zkušenosti

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)