Ty nejhezčí palmy pro domácnost. Vyzkoušejte tu dračí nebo fontánovou

Juka palma

Palmy jsou úžasné rostliny rozmanitých tvarů, výšek a barev. Na světě jich existuje okolo 2800 druhů. Ty pokojové nejsou nikterak náročné na pěstování a váš interiér s jistotou rozzáří. Zeleň obecně velice uklidňuje a její přítomnost v domácnosti je příznivá za všech okolností.

Palmy vyžadují hodně světla a zálivku mírného charakteru. Pouze v létě je nutné zalévat více. Substrát vyžadují jemnější s příměsí písku. A i když umí vyrůst opravdu úctyhodně, jen zřídkakdy ale až do stropu. Proto se nemusíte bát, že vám „přerostou přes hlavu“.

Velký prostor dovolí zvolit i objemnější rostliny

A jaké pokojové palmy jsou nejvhodnější? Mezi ty nejkrásnější a nejvíce vhodné palmy do bytu patří:

Pachira vodní

Někdy se jí také říká guinejský kaštan, pochází ze Střední Ameriky. Na pěstování je velice nenáročná. Asijští obyvatelé věří, že tato palma přináší klid a štěstí.

Dracaena

Foto: Pixabay

Palma čínská

Nazývána také jako „fontánová“ palma, pro své k zemi se kroutící listy. Je taktéž nenáročná na péči a hodí se jak do bytu, tak na balkon, či terasu.

Dracéna

Velice oblíbená palma v našich končinách. Pochází z čeledi agávovitých, miluje světlo, teplo a nesvědčí jí průvan. Dracény s barevnými listy jsou o něco náročnější na pěstování.

Juka

Stejně jako Dracéna patří do čeledi agávovitých. Původ má v Severní a Střední Americe. Dorůstá maximální výšky 60 cm. Snese mírnou zálivku, hodně světla a občasné přihnojování.

Další druhy ideálních pokojových palem do bytu

Dalším druhem pokojové palmy, kterou můžete pěstovat i v bytě je Chamaedorea. Potřebuje pravidelný přísun hnojiv s vysokým podílem hořčíku, aby prospívala. Dorůstá poměrně vysoko, někdy až 2 až 3 metry. Ideální variantou do interiéru je i takzvaná šeflera, neboli deštníkový strom. Sice nejde o palmu, ale značně se jí podobá. Tato rostlina pochází z Austrálie, vyžaduje častou zálivku a jako všechny palmy hodně světla a tepla. Pozor ale na domácí mazlíčky! Je totiž jedovatá.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.magazinzahrada.cz/jak-pestovat-palmy-v-domacim-prostredi-2/

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)