Tohle grilované kuře je opravdu neuvěřitelně šťavnaté. A pokud je venku nesnesitelně, zvládnete ho i doma

Osvědčených receptů na přípravu masa není nikdy dost. Leckdy ho však omylem spíše vysušíme než lahodně upravíme. A co tedy s tím?

Co stojí za úspěchem této receptury?

Pokud dáte maso do trouby, bude nejen neuvěřitelně šťavnaté, ale bude mít i voňavou křupavou kůrku. Brambory v troubě hezky změknou, ale pořád budou křupavé na povrchu.

Příprava není vůbec těžká

K tomuto receptu se nejvíce hodí marináda z majonézy, česneku, hořčice a olivového oleje, tato směs promění pokrm v kulinářské mistrovské jídlo. A co je nejlepší, příprava nezabere tolik času, takže kdo z vás nemá tolik času na složité vaření v kuchynikdo z vás nemá tolik času na složité vaření v kuchyni, tento recept určitě ocení.

Foto: Pixabay

Nachystejte si ty správné ingredience

Na jejich kvalitě záleží. Podle toho se totiž určí, zda bude recept na konci opravdu povedený, nebo naopak ne. Že jste ještě nevyzkoušeli třeba kuřata krmená kukuřicí nebo ta s rodokmenem či z bio farmy? Pak je rozhodně na čase, na kvalitě výsledků to totiž rozhodně bude znát.

  • 1,5 kilogramu kuřecích křídel a stehen
  • 1,5 kilogramu brambor
  • 3 velké cibule
  • pět stroužků česneku
  • 4-5 polévkových lžic olivového nebo slunečnicového oleje
  • 2 polévkové lžíce majonézy
  • 1,5 polévkové lžíce hořčice
  • sůl a černý pepř
  • podle chuti mletá sladká paprika
  • zelená cibulka na ozdobu

Začněte od nejštiplavější složky

Oloupejte cibuli, nakrájejte ji na půlkroužky. Vložte cibuli do misky. V jiné misce smíchejte majonézu a hořčici, přidejte olivový nebo slunečnicový olej a vše důkladně promíchejte. Poté přidejte prolisovaný česnek, podle chuti přidejte sůl a pepř. Vše promíchejte vidličkou nebo metličkou, dokud nebude konzistence hladká. Omyjte maso.

Vše promíchejte a pokračujte dále

Smíchejte kuře s omáčkou, přidejte cibuli k masu a vše důkladně promíchejte rukama. Nejlepší je nechat maso několik hodin důkladně marinovat. Umyjeme brambory (je lepší, pokud mají přibližně stejnou velikost), oloupejte je a nakrájejte na kroužky, cca na 5 milimetrů. Dejte na plech pečící papír. Nejprve na něj dejte maso a cibuli a potom brambory.

Už máte skoro hotovo, ještě vydržte

Vše opět promíchejte, aby byly brambory také nasáklé masovou marinádou. Maso a brambory posypte červenou mletou paprikou. Plech zakryjte alobalem a dejte ho do trouby, předehřáté na 200 stupňů asi na 25-30 minut. Po 25–30 minutách odkryjte alobal, plech nechte v troubě dalších 20–25 minut. Brambory a maso by měly být dozlatova upečené a tedy úplně hotové. Před podáváním posypte hotové jídlo zelenou cibulkou.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.ireceptar.cz/vareni-a-recepty/kureci-maso-30001023.html, https://prima-receptar.cz/jak-vybrat-dobre-kureci-maso/

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)