Trendy v zahradní architektuře: jak vypadá Origami wall a proč byla oceněna prestižní cenou RED DOT AWARD 2022

Trendy v zahradní architektuře se rozhodně nedrží zpátky. S jejich pomocí lze často rozzářit i jinak nevzhledný a zapomenutý kout, a to jen s minimálními náklady. A přesně to je i případ Origami wall, jež byla oceněna prestižní cenou RED DOT AWARD 2022!

Každoročně na sebe skrze cenu Red Dot strhávají pozornost produkty, jež reprezentují známku kvality, inovativnosti a originality. Ceny uděluje porota, kterou tvoří renomovaní profesionálové z mnoha oblastí průmyslového a produktového designu z celého světa. A právě proto je pro kohokoliv tato cena poctou. Toto ocenění se nepřetržitě uděluje v německém Essenu od roku 1955.

Opěrná zeď a vertikální zahrada v jednom

Ale pojďme se podívat zpět na Origami wall. Tento koncept vznikl jako reakce na absenci kvalitního řešení opěrné zdi a vertikální zahrady v jednom. A jak to vlastně vše vzniklo? “Když jsme systém Origami wall poprvé představili veřejnosti na Designbloku 2020, byl vystaven ještě jako prototyp W55 pro stavbu okrasné zdi a zpevnění svahu. Pozitivní ohlas, který jsme zde měli, nás inspiroval k vývoji také zelené stěny W90, kterou lze aplikovat jako čistě vertikální řešení i do interiéru. Ocenění Red Dot z řad profesionálů nás přesvědčuje, že naše kroky jdou správným směrem,”popisuje vývoj Jaroslav Juřica, designér systému Origami.

Foto: Protext

Jak Origami wall prospěje vaší zahradě

A jak tato opěrná zeď a vertikální zahrada v jednom dokáže prospět prostoru okolo vás? Je to jednoduché: dokonale totiž propojuje všechny vlastnosti dokonale střižené zahrady. A jaké jsou její výhody?

  • Vyřeší nerovnosti terénu,
  • poskytne vám místo pro pěstování bylin, okrasných travin i zeleniny
  • a vytvoří harmonický prostor i během vegetačního klidu.

Navíc celkově promyšlený design čisté geometrické struktury neustále mění svůj vzhled prorůstáním organickou flórou. A tímto prvek stále skvěle oživuje prostor, který se ani po letech neomrzí.

Zdroj: ORIGAMI WALL oceněna prestižní RED DOT AWARD 2022! | Protext – PR služby ČTK , Origami Wall (origami-wall.com)

Náhledové foto: Protext

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)