Trápí vás přítomnost mravenců u vás doma?

Mravenci

Na první pohled se mravenci možná nemusejí jevit jako škodlivá zvířata. V přírodě se jedná o velice pracovité a vytrvalé tvory. Tyto vlastnosti lze však považovat za negativní v případě, že je využívají na úkor člověka a obtěžují jej svoji přítomností. Trápí vás jejich výskyt?

Prevence na prvním místě

V boji proti tomu, jak se zbavit mravenců, je na prvním místě jistě důležitá zmínka o nutnosti prevence. To se týká všeho. Vždy je totiž lepší nepříjemnému stavu zabránit, než jej následně muset složitě řešit. Při prevenci proti výskytu mravenců lze doporučit nejprve řádné utěsnění všech otvorů, kterými by tito škůdci mohli vtrhnout do vašeho domu.

Protože cíl mravenců většinou spočívá v místnosti, ve které uchováváte jídlo, věnujte právě této oblasti zvýšenou pozornost. Nezapomínejte ani na vhodné uchovávání potravin. Ty, které máte uložené volně bez nějakého obalu, se mohou stát cílem mravenců a pro vás tak rázem ztratit hodnotu. Vsaďte proto na uzavíratelné krabičky a dózy a vše skladujte velmi pečlivě.

Domácí boj nebo zásah profesionála

Tak jako snad v každé oblasti, i zde existují některé „babské rady“, které by vám v boji proti mravencům měly pomoci. Podle nich se doporučuje sypat mravencům do cesty sůl, papriku nebo třeba skořici. Díky jejich citlivému čichu by se poté zmíněných cest měli vyhnout. Zpravidla si však najdou cestu jinou, protože jejich inteligence na to postačuje.

Druhou možnost vypořádání se s mravenci symbolizují nejrůznější chemické postřiky. Ty bývají pochopitelně účinnější, jejich nevýhodu lze však spatřit v krátkodobém fungování. Nevyřeší vám totiž podstatu problému a časem vám mravenci mohou opět dělat potíže. Mravenec faraón je navíc vůči nim odolný.

A co je tedy nejúčinnější? Za takovou metodu lze považovat kombinaci chemického postřiku pod dohledem deratizátorské společnosti společně s lokalizací mraveniště. V případě již zmíněného mravence faraóna se totiž musí vyhubit celá kolonie. S ohledem na jejich odolnost vůči chemickým postřikům se následně přistupuje k hubení fyzickému.

Zkušený deratizátor tak dokáže odhalit příčinu, zbavit vás jí a zabránit opětovnému návratu těchto nepříjemných tvorů. Dělá vám na čele vrásky výskyt mravenců v Brně a okolí? Obraťte se na společnost TOPderax, která si s nimi dokáže poradit.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.