Zastřešení bazénu: Co vše je třeba promyslet před jeho nákupem

Zastřešení bazénu Albixon

Venku momentálně panuje zima a člověk se raději zakryje dekou a přiblíží se k sálajícímu krbu. Nic to však nemění na faktu, že zbývá vcelku hodně času přemýšlet o tom, jak by bylo vhodné vylepšit příští letní sezonu. Té bude samozřejmě kralovat koupání, optimálně ve vlastním bazénu. Pokud jej už máte, vyplatí se popřemýšlet nad prodloužením koupací sezony. Jak na to? Jednoduše, pořízením kvalitního zastřešení. Právě na jeho výběr se soustředíme v tomto článku. Co všechno brát v potaz?

zastreseni-casablanca

Typ konstrukce

Nesmírně důležitou roli hraje druh konstrukce. Její podoba se odvíjí především od toho, jestli se pod ní budete v době koupání pohybovat, nebo nikoliv. V prvním případě počítejte logicky s vyšší konstrukcí. Co se týká finančních prostředků, s největší pravděpodobností bude také dražší. Pořídit se vyplatí pod tuto konstrukci i kvalitní topení, které dokáže vytvořit vynikající tepelný komfort v měsících, kdy už venku panuje chladnější počasí. Samozřejmostí musí být přesah zastřešení mimo bazén, takže celý komplet zabere mnohem větší prostor i do šířky a délky. Pouze zakrývací konstrukce jsou prostorově úspornější.

Materiál a design v hlavních rolích

Před nákupem zastřešení je nutné také volit správný model vyrobený ze speciálního materiálu. Výbornou volbou jsou hliníkové rámy, jež jsou lehké a vzhledově jedinečné. Barvu konstrukce si zvolíte dle potřeby a výplň obstará vysoce jakostní polykarbonát. Z hlediska designu nabízí například zastřešení bazénu od Albixonu spousty variací.

zastreseni-dallas

Elegantní zastřešení bazénu bez kompromisů

Specialista na bazény, kterým je společnost Albixon, nabízí několik pozoruhodných variací zastřešení. Jmenovat bychom mohli minimalisticky pojatou variantu nazvanou Art, zaoblené provedení Ria anebo zcela inovativní řešení Skytrium. Optimální bude, když se přímo na webu zmiňované společnosti přesvědčíte o eleganci nabízených zastřešení bazénů sami.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.