Koi kapr si zaslouží kvalitní krmivo i v zimě

Koi kapr

Zima je pro zahradní nádrže a rybníčky poměrně specifickým obdobím podobně, jako je tomu u jejich obyvatel, tedy ryb. I proto se podíváme na krmení Koi kaprům v zimním období. Co se týká samotného krmení, z pohledu složení není třeba hledat nějaké převratné změny, nicméně frekvence a čas se mohou poněkud lišit. Buďme tedy konkrétní a na všechny aspekty se pokusme soustředit. Třeba se vám budou některé naše rady hodit.

Kvalitní krmivo pro zdravý růst

Hned na počátku je třeba předznamenat, že kvalitní krmivo dokáže doslova divy. Pokud si myslíte, že čas od času postačí vašim rybám obyčejný rohlík anebo nějaká levná směs pocházející ze supermarketu, pak jste na omylu. Maximálně tak rybám ublížíte a jejich zdraví bude natolik chatrné, že uhynou. Chcete-li šetřit, pak si Koi kapr ani nepořizujte, jelikož by to bylo zcela zbytečné a ryby by se trápily. Je potřeba dosáhnout toho, abyste měli v jezírku krásné ryby, které se vyznačují hezkými barvami a zdravým vzhledem.

Koi kapr jako studenokrevný živočich

Velmi důležité je vědět, že Koi kapři jsou ryze studenokrevní živočichové. Čím je voda teplejší, tím toho logicky dokážou mnohem více strávit. Díky tomu se v zimě nemusíte skoro vůbec namáhat a nějak extrémně kapry vykrmovat. Došlo by pouze k tomu, že granule zůstanou na povrchu hladiny, anebo klesnou do jezírka, kde se budou rozkládat. Tím pádem dojde k větší koncentraci nežádoucích látek a bude se v jezírku vytvářet hniloba. V zimě není třeba kapry skoro úplně, ne-li vůbec krmit.

Způsob krmení koi kaprů

Obecně se hovoří o tom, že Koi kapr si na člověka nejvíce zvykne při krmení. Jinými slovy, právě vhodným krmením si můžete vaše ryby bez problémů ochočit. Jinak je nutné zmínit i skutečnost, že kapr je všežravec, takže mu můžete občas zpestřit jeho jídelníček například listovým salátem nebo kouskem melounu nepohrdne ani sušeným gammarem.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.