Sušené ovoce – proč a jak si jej připravit doma?

Sušené ovoce

Proč sušit ovoce? Krom zajímavé chuti, kterou tímto procesem ovoce získá, dojde taky k jeho zakonzervování. Bez vody totiž hnilobné procesy probíhají mnohem pomaleji. To je také důvod, proč námořníci na dlouhých plavbách zpravidla konzumovali sušené maso. Sušené potraviny mají řadu výhod. Jak si je připravit doma? Možností je několik.

Tou první je klasický osvědčený způsob našich babiček. Ty povětšinou plody ze zahrádky sušily na peci, topení nebo na letním sluníčku. Tento způsob se může zdát jako přirozený a zdravý, ale je také značně nepraktický a zdlouhavý. Křížaly rozložené na ploše všech topení v panelákovém bytě zkrátka zavazí. A čekat při deštivém červenci na to, až se rozjasní, taky není to pravé ořechové.

Sušené ovoce

Mnohem rychlejším a účinnějším způsobem je zabrouzdat na internetu a objednat si sušičku ovoce, které nabízí společnost Orava. Z širokého výběru si vyberete takovou sušičku, která odpovídá vašim prostorovým i finančním možnostem. Sušička ovoce ušetří váš čas a pomůže vám dehydratovat i houby nebo bylinky. Vždy však dávejte pozor na nastavení intenzity a řiďte se pokyny výrobce. Předejdete tak nepříjemným překvapením.

Na pěti mřížkách sušičky ovoce a potravin SU-103 A přeměníte svoje ovoce na delikatesní bakálie (synonymum pro sušené ovoce) při nadstandardně nízké spotřebě energie. Efektivní sušení zajišťuje silný ohřívač. Pokud by vám nestačil prostor pěti mřížek, lze jej rozšířit až na sedm. Další variantou je Sušička ovoce a potravin SU-101, ta nabízí krom vysoce účinného ohřívače také důkladný systém cirkulace vzduchu. Ten zajišťuje precizní vysušení vašeho ovoce, hub i bylinek ze všech stran. Díky bezpečnostní pojistce a snadnému ovládání můžete bez obav svěřit sušení ovoce i svým dětem.

Sušička Orava

Pokud jste si ani tak nevybrali tu pravou, porozhlédněte se po dalších sušičkách značky Orava, jejich nabídka je skutečně široká. Sušené ovoce si pak budete moct chrupkat u televize nebo jej nabídnout hostům. V každém případě se jedná o zdravější alternativu k chipsům nebo slaným tyčinkám.

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.