Sousedův trávník je hezčí? Možná děláte tradiční chyby

sekačka

Kdo by nechtěl mít na zahradě krásný zelený nakrátko střižený trávník? Asi každý. Když se ale mnozí z nás podívají k sousedovi, zjistí, že přesně takový pažit má právě on. K zlosti. Nejspíše se soused o trávník stará mnohem lépe, respektive nedělá takové chyby jako vy. Že si nejste vlastními omyly jistí? My se na ty nejznámější chyby v péči o trávník podíváme v následujících řádcích. Možná i vy zjistíte, že se některých dopouštíte také.

Trávník sečete příliš nakrátko

Jestliže je trávník posečen příliš nakrátko, rozhodně to není dobře. Příliš časté sečení trávy nebo opak, tedy hodně občasné řešení, trávníku škodí. Jaká je tedy ideální délka trávníku? Uvádí se, že by měla být mezi 3 až 4 centimetry. Sekačka by měla přijít na řadu v momentu, kdy je trávník dvojnásobné výšky. Samozřejmě je třeba řešit také počasí. Při velkém suchu je lepší, když trávník necháte vyrůst delší.

Absence zavlažování nebo jeho nedostatečnost

Trávník si zaslouží dostatek vláhy. Jinak se pochopitelně zelenat nebude. Mnohdy dochází k tomu, že trávník žloutne. Děje se tak především v létě. Pokud je opravdové horko, měl by se trávník zalévat ráno a večer. Jestliže panují skutečně vysoké teploty, mělo by se k zalévání přistoupit také ve dne. Stačí i drobný interval, který trávníku pomůže.

TrávníkTrávník: foto Pixabay

Výživa trávníku jako nutnost

Samotné sečení okrádá trávník o potřebné živiny. Ty jsou k jeho růstu fakticky nezbytné. Doplnit by se měly prostřednictvím kvalitního hnojení. Ideální volbou jsou granulky přímo určené na trávník, jež by měly být rovnoměrně rozeseté po celé jeho ploše. Přihnojit je ale možné také posečenou trávou. Mulčování trávníku prospívá a pomáhá v něm také udržet dostatek vlhkosti.  

Zdroje info: portal-bydleni.cz, ireceptar.cz

 Trávník: 

Radek Štěpán

Zahrada je moje hobby, mám spousty zkušeností a rád se o ně podělím.