Regály obchodů jsou teď plné slaďoučkého ananasu: Zavařte si ho

Snad nikdy jindy nebývá ananas v obchodech tak dobrý, jako právě od ledna do března. Stačí vybírat dobře zralé kousky, které lahodně voní. Neřiďte se přitom barvou ananasu – i ten ještě zelený může být už perfektně vhodný ke konzumaci. Ovšem voní-li po tropickém ovoci a listy z jeho koruny jdou vytáhnout bez větší námahy (ovšem nesmí ani vypadávat), máte před sebou zralý kousek v jakémkoliv případě.

Nemusíte ho však zkonzumovat ihned. Pokud máte rádi nejrůznější ovocné koktejly, bowle a další laskominy, připravte si do nich perfektní domácí zavařený ananas – měkký a sladký tak akorát. S naším návodem se vám to určitě povede.

Jak oloupat ananas, aby v ústech neštípal

A jak zbavit toto ovoce jeho pověstné štiplavosti? Při krájení buďte pečliví a po každém zakrojení nůž pečlivě omyjte. A totéž platí i při loupání. Už žádné štípání rtů nebo svrbění jazyka. Stačí si jen s přípravou ananasu trochu pohrát.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

K úspěchu stačí jen tři ingredience

Následující rozpis platí pro 750 gramů ananasu (počítáno po očištění), což je asi jeden střední kousek. Mimochodem – tvrdá středová část se k zavařování nehodí, proto ji vykrojte. A co si připravit dál?

  • 150 gramů cukru
  • 500 ml vody

Zavařeno budete mít za chviličku

Nálev si připravte předem, musí totiž vychladnout. Jednoduše vlijte do hrnce vodu, přisypte cukr a vařte, dokud se nerozpustí. Pravidelně míchejte – celý proces tím urychlíte. Nálev nechte vychladnout, horký totiž potřebovat nebudete.

Mezitím nakrájený ananas narovnejte do předem připravených sklenic, ale nepěchujte a pod víčkem nechte asi dva centimetry místa. Zalijte nálevem a sterilujte 15 minut při 90 °C. Nechte vychladnout víčky vzhůru a uložte do spíže.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)