Probuďte pokojovky ze zimního spánku díky osvědčeným tipům

Orchidej

V březnu se neprobouzí jen zahrada, ale i interiérové rostliny, které přečkaly zimu pěkně v teplíčku u kamen. To ale ještě neznamená, že jim nic nechybí. Právě naopak. Pokud si myslíme, že si se vším nějak poradí bez naší pomoci, pak se mýlíme.

Rozespalé pokojovky mají hlad a žízeň. Měli bychom jim tedy dopřát to, co po dlouhé zimě s nedostatkem přirozeného slunečního světla ocení nejvíce.

Čím přihnojit pokojovky na jaře

Přihnojíme je kompostem nebo ještě lépe organickým hnojivem, které kromě kvalitního kompostu obsahuje i přírodní organické prvky, jako například kvašené slepičince bohaté na fosfor. To, aby nám pokojovky později krásně kvetly a listy měly sytě zelenou barvu.

Jak na zálivku pokojovek

Je také čas zvýšit zálivku. Ale ve hře není jen voda – šikovné simulátory pro pokojovky v konvičce odstáté vody pomohou se vstřebáním nově dodaných živin a povzbuzením vitality. A nezáleží na tom, jaký druh pokojových rostlin pěstujete – uplatní se úplně ve všech případech.

Pokojová rostlina

Foto: Pixabay

Jarní přesazování pokojových rostlin

Některé stísněné rostliny bude potřeba přestěhovat do většího květináče. I po přesazení pomohou probiotika, která výrazně zmírní stres ze stěhování a podpoří tvorbu kořenů. V březnu je také nejlepší doba na nákup nebo přesazení orchidejí. Nejlepší je přesadit je hned, jakmile se vytvoří nové kořenové špičky na výhonech.

Další péče o ně není nijak složitá. Bohatě postačí, pokud jim dopřejete maximum slunečního světla (ale pozor na ostrý sluneční úpal) a čas od času jim „podstrojíte“ i trochou rosení. A jak oživit vzhled listů a zvýšit jejich schopnost asimilace? Jednoduše je otřete vnitřkem banánové slupky anebo vodou, do které jste přidali trochu citronové šťávy, piva nebo oleje. Jako bonus tak zabráníte usazování prachu na poměrně dlouhou dobu.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://weiki.bio/rubriky/pokojovky/

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)