Přírodní probiotika pro vaše zdraví – nemusíte pro ně do obchodu, imunitu ve střevech nakopnou i běžné potraviny

Přírodní probiotika: Svá střeva obohatíte o užitečnou mikroflóru prostřednictvím mnoha fermentovaných potravin obsahujících probiotika. Po jakých z nich sáhnout?

Velmi oblíbený je například jogurt, který mimo nich obsahuje i velké množství vápníku, bílkovin, draslíku. Pokud se však nechcete každý den živit jogurty, vyzkoušejte jiné tipy.

Kysané zelí jako klasika

Tahle potravina obsahuje doslova miliony laktobacilů. Mimo to je však také skvělým zdrojem probiotik, vlákniny, manganu, draslíku, železa, vápníku a vitamínu C. Ale musíte dát pozor na vysoký obsah sodíku.

Sójová pasta aneb pomocník z Asie

Miso pasta není jen zajímavým dochucovadlem. Je totiž vyrobená z fermentovaných sójových bobů, takže obsahuje bakterie mléčného kvašení. A kromě nich také železo, velké množství vitamínů skupiny B a sodík.

Mléko

Foto: Pixabay

Kefír dodá zdravou mikroflóru

Kefír se obvykle připravuje kvašením kravského mléka ale lze ho vyrobit i z ovčího a kozího mléka. Kromě prospěšných laktobacilů obsahuje také bílkoviny.

Tempeh je plný probiotik

I tato potravina je vyrobená z fermentovaných sójových bobů. Má příjemnou oříškovou vůni a je dobrým zdrojem nejen probiotik, ale také vápníku, hořčíku, draslíku a manganu.

Artyčok pro probiotika

Artyčoky přispívají k růstu prospěšných střevních bakterií. A to proto, že obsahují fruktooligosacharidy. Jsou také bohaté na hořčík, draslík, mangan a vitamín C. V květenstvích artyčoku také najdete velké množství vlákniny látky v něm přítomné také pomáhají odstraňovat cholesterol z těla.

Zdroj: https://www.bezhladoveni.cz/prirodni-zdroje-probiotik-od-jogurtu-az-po-kombuchu/, https://korisno.24tv.ua/10-prirodnih-probiotikiv-dlya-zdorovogo-kishechnika-ostanni-novini_n1628240, https://fresh.iprima.cz/jak-na/pripravte-si-doma-kimchi-genialni-korejsky-salat-plny-vitaminu, https://www.vegmania.cz/vegpedie/tempeh/

Náhledové foto: Pixabay

Už odmalička o mně říkali, že mám zelené prsty. A protože pod nimi stále něco roste, nemůžu si všechny ty zajímavosti a dobré tipy nechat jen tak pro sebe :)